Voordeel van een isobarisch systeem is dat de VAS van je driver in theorie gehalveerd wordt, zodat ook je kast maar een half zo groot volume hoeft te hebben. Met een Q van 0,6 zit je nu op 270 liter. Zou je er een woofer meteen achter zetten, dan komt je kast bij gelijkblijvende Q op 135 liter netto.Montana schreef:haha, oh nee!!Paul schreef:aangezien je toch al een mooie "automobile" woofer overwogen hebt;
http://mobile.jlaudio.com/products_subs ... ries_id=10Aan die schitterende 38WX heb ik niet zoveel voor binnenhuis.. mijn subwoofer met een Volt 15"radial woofer speelt toch net iets beter binenhuis.
Wat zou er gebeuren als ik een isobarische opstelling maak met 2 Monacors 18" in een 230 liter kast..Als ik een plot maak met winisd zie ik een groote stimulatie van het laag die zelfs bij de 15 Hz blijft aanhouden!
![]()
Kan iemand mij uitleggen welke voor en nadelen daarmee samengaan?
groetjes Montana
Volgens mij verandert er niets aan de frequentie-responsie. Misschien dat de Group-Delay daalt, maar dat weet ik niet.


