Klopt Tom, een LR Filter is een 4e orde een totale Q van 0,5 (iedere aparte 2e orde sectie dus een Q van 0,71). Dat geldt overigen akoestisch, dus het filter zelf hoeft niet noodzakelijkerwijs een 4e orde te zijn. Zeker ingeval van een X-over tussen woef en mid.Tom Magchielse schreef:Ik was niet bij de les.. Maar toch, de gunstige eigenschappen van L-R filters (vlakke spanningsoverdracht + vlakke vermogensoverdracht + minimale "lobing error" ontstaan als twee tweede-orde Butterworth filters in cascade worden geplaatst, samen 4e orde. Een L-R filter is altijd van even orde, beginnende bij 4. Tweede-orde L-R s zijn gewoon Butterworth, en hebben geen speciale eigenschappen.
Tom
aktief subwoofer filter
Moderator: Beheerdersteam
Re: aktief subwoofer filter
- Tom Magchielse
- Berichten: 1139
- Lid geworden op: vr 16 apr 2010, 13:32
- Locatie: Borger (Dr)
Re: aktief subwoofer filter
Nu we toch bezig zijn... Het doel van de schakeling rond R16-R22 ontgaat me volledig. Ligt het nu aan mij? Volgens mij doet de schakeling namelijk helemaal niets. Als de weerstanden andere waarden hadden dan allemaal 10k zou er een laag-op of laag-af effect kunnen zijn. Maar zoals het er staat..
groet,
Tom
groet,
Tom
Re: aktief subwoofer filter
Dat is een maar gedeelte van het schema. Door middel van een dpdt schakelaar kan de fase gedraaid worden. Deze staat niet getekend.Tom Magchielse schreef:Nu we toch bezig zijn... Het doel van de schakeling rond R16-R22 ontgaat me volledig. Ligt het nu aan mij? Volgens mij doet de schakeling namelijk helemaal niets. Als de weerstanden andere waarden hadden dan allemaal 10k zou er een laag-op of laag-af effect kunnen zijn. Maar zoals het er staat..![]()
groet,
Tom
Re: aktief subwoofer filter
Aangezien mijn preamp nog op gaatjesprint gemaakt is ben ik in begonnen met het ontwerpen van een PCB.sevenup schreef:Voorversterker klaar. Alleen nog een paar knopjes. Ik heb nog wel een vraag. Ik moet nog een ground aansluiting maken voor de pickup ingang. Waar moet deze op aangesloten worden? Op de nul op een voeding Of op de phono pcb.
Heb een complete preamp op 10x10 cm kunnen, alleen de groundplanes nog aanpassen:
- preamp deel: http://sound.westhost.com/project88.htm
- Voeding
- 4 relais geschakelde ingangen
Re: aktief subwoofer filter
Nu in een veel mooier chassissevenup schreef:De LM3886 printje nu in een chassis gebouwd met mooie ingegoten ringkern en dik koelprofiel.
Re: aktief subwoofer filter
Zoek de versterkers!!
Maar inderdaad mooie kastjes, zeker met die 10mm plaat voorop. Heb je die tulp-chassisdelen nu wel geïsoleerd gemonteerd of laat je de massa via de behuizing lopen? Dat lijkt mij bromgevoelig.
Maar inderdaad mooie kastjes, zeker met die 10mm plaat voorop. Heb je die tulp-chassisdelen nu wel geïsoleerd gemonteerd of laat je de massa via de behuizing lopen? Dat lijkt mij bromgevoelig.
- Barry2001
- Algemene moderator
- Berichten: 15172
- Lid geworden op: zo 22 mar 2009, 16:57
- Locatie: Hengelo
- Contacteer:
Re: aktief subwoofer filter
Zitten toch netjes op plastic ringetjes gemonteerd, die tulp chassis delen? Lijkt me ok.
