Actief 2weg filter

Conventionele filters zonder actieve elektronica.

Moderator: Beheerdersteam

JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Kan ik mkh condensators (die grijzen, die uit 1 zon plaat worden gesneden) gebruiken? Of moet ik mkt condensators gebruiken? dit ivm de shapes. Want shapes die niet kloppen met een aardvlak is een RAMP....

Moet ik de spanningsregelaars (1A) koelen? Anders reserveer ik er ruimte voor.

En De aardes voor de input kan ik gewoon naast de + van de inputs neerzetten he?
En voor de output hetzelfde? Dus 1 Gnd voor de tweeters die naar het sterpunt gaat, en 1 Gnd voor de woofers die naar het andere sterpunt gaat.
Oja, ik moet ook nog 4 extra aard pinnen aanbrengen om de signaalkabels met 1 kant af te kunnen schermen!

We hebben het er nog helemaal niet over gehad om het signaalaarde een appart sterpunt te geven, dit las ik in een ander topic. Moet dat?

/edit
Zo ziet het printje er nu uit.
/2wegFilter.ewprj

- De condensator shapes kloppen nog niet
- De pads nog niet
- De vias ook nog niet (ultiboard heeft de settings weer teruggezet :twisted: )
- De 4 buitenste gaten staan nog niet mooi
- De drillgaten voor de componenten die op het aardvlak staan worden niet open gelaten :S ook als ik dit aanklik bij het printpreview. Weet jij hoe ik dat kan veranderen?
- Het aardvlak bij de voeding moet ik nog deleten.
- Voor de rest al wel goed of niet?
Laatst gewijzigd door JuuL op di 05 nov 2019, 16:58, 1 keer totaal gewijzigd.
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Net ff geupdate, dezelfde link als hierboven, ik ben er BIJNA volgensmij :lol::D:lol:

Dat aardvlak krijg ik maar niet weg hoor bij de voeding. Wil jij eens proberen?

Wat een werk zeg, wil je het mooi krijgen (alhoewel ik het al wel wist dat het veel werk zou worden) :shock:
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Juul, delete gewoon je massavlak, en plaats een nieuw "copper area", geen powerplane zoals jij gedaan had. ( en weer deftig terug instellen :/ )

Ziet er top uit kerel, ivm die vorige vragen van je ivm die massaansluitingen, deze kan je best tesamen laten komen op je kopervlak ergens tussen je twee ingangen van je print.

Groetjes
Rudy
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Oke zal ik doen! Goed dat het er goed uitziet! ;):D

Maareh, kan dat nou met MKH condensatortjes? Of zijn die slechter dan MKT?
En 1uF Condensator, die heb ik hier niet liggen, weet jij welke shape daarbij hoort?

/edit
Dat copper area werkt geweldig! Dacht dat dat erg veel werk zou zijn maar gelukkig is dat goed gemaakt.
Maar....de gaatjes voor het copper area blijven nog steeds opgevult met koper.... Weet jij hier een oplossing voor?
Laatst gewijzigd door JuuL op di 05 nov 2019, 14:21, 1 keer totaal gewijzigd.
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Juul,

Check effe op wat datasheets van caps welke groote die dingen kunnen hebben en voorzie verschillende gaten ervoor. Liefst MKP eigenlijk, als je een 470nF wilt gebruiken, dat gaat ook, moet je enkel wat weerstandjes vervangen, als dat makkelijk(er) zou zijn.

Welke gaatjes Juul, die voor het afdrukken en waar je pootjes moeten of daar waar het massavlak het massavlak niet meer raakt en er eigenlijk niet meer mag zijn. Dat laatste, dunno.

btw, in de verie die ik nog gedwonload had ( van je print ) had je sommige opamp shapes nog niet aangepast, niet mijn zorg natuurlijk maar jij moet ze wel boren en solderen :lol:

Groetjes
Rudy
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Hahahaha, jah dat zit wel snor. Zo ziet hij er nu uit. Bijna klaar!! :D:D:D

- Moet ik MKP gebruiken voor alle condensatortjes (dus niet mkt?)? Of alleen die nu als elco op de print staan?
- En kijk maar ff naar zo'n connectie pin bijv die met aarde is verbonden, de gaatjes blijven gewoon dicht hoor :(.
- En zijn de printbanen bij de diodes veels te lang? Of kan dit wel?

/2wegFilter.ewprj
Laatst gewijzigd door JuuL op di 05 nov 2019, 16:58, 1 keer totaal gewijzigd.
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Enkel voor die twee die daar als elco's staan getekent, C2 & C25
MKT mag ook, hangt een beetje van de verkrijgbaarheid af Juul.
Dat met die printbanen dat kan zo wel, is geen probleem.

http://users.pandora.be/rudyakaarno/For ... gatjes.pdf

bij mij dus niet :lol:

btw, druk je boel is effe af zodat je nog wat dingen visueel kan spotten ivm je pads.

Groetjes
Rudy
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

He :?: :?: :?:

Hoezo staan ze bij jou wel goed :?

Dat is trouwens wel een andere versie dan die ik net had gepost, ik had het aardvlak goed neergezet...

Ik ga morgen eerst langs conrad, ik maak wel eerst een lijstje wat ik van plan ben te halen en die post ik morgen wel.
Laatst gewijzigd door JuuL op di 05 nov 2019, 14:21, 1 keer totaal gewijzigd.
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Wat hebben die caps een slechte nauwkeurigheid! 10% :shock:

- Ik zou polypropyleen kunnen kopen (1%), maar die kosten 54 cent / stuk.
deze:
Afbeelding
- MKP kan ook maar die is nog duurder en die heeft een veel grotere tolerantie:
Afbeelding
- Of MKH kan ik kopen, die heeft een tolerantie van 10%. Die is erg goedkoop vergeleken met die anderen.

En voldoet een plastic stereo potmeter? Verprutst die het hele signaal, of valt dat wel mee?

Welke kan ik het beste nemen? Zijn die dure condensators en potmer hun geld waard, qua winst in geluidskwaliteit?
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Ik had ff een ander topicje gestart, zodat ik vast naar conrad kon gaan:
Aangezien je je filter aktief hebt, wil je graag dat links en rechts enigszins gelijk lopen. Dus dan zou het de moeite lonen om ofwel een hele berg goedkope te kopen, en die met een LCR meter te matchen, ofwel door meteen c's te kopen met een goede tolerantie.

Als ik me niet vergis is MKP en Polypropyleen hetzelfde. (CMIIW). Over condensatoren en audio kun je hele discussies hebben, en geloof me, die 54 cent is een schijntje bij wat 'echte' audiofielen over hebben voor een goede C. MKP wordt echter in het algemeen beschouwd als een heel goed compromis voor wat betreft prijs/kwaliteit.

Voor potmeters geldt iets vergelijkbaars. Over het algemeen vindt 'men' dat goedkope potmeters niet klinken. Het kwaliteitsverschil zit hem vooral in de gelijkloop tussen kanalen en de mechanische kwaliteit. Dit is een punt waar ik zelf altijd zou kiezen voor een wat duurdere. Een Alps blue kost ergens tussen 10 en 20 euro denk ik, en is echt een hele mooie potmeter. Je kunt ook zelf een potmeter bouwen uit een stappenschakelaar, bijvoorbeeld 2x12 of 2x24 stappen, die je opbouwt met 1%metaalfilmweerstanden. Nadeel is dan weer dat die schakelaars moeilijk te vinden zijn. Ik heb zelf op een radiobeurs twee enkelvoudige 24-stappenschakelaars gekocht en die tot een 2-deks verbouwd.

Is trouwens een leuk karweitje om die te solderen, 2x24 verschillende weerstanden. Was ook leuk voor de audioboer om die te verzamelen.
Lijkt me duidelijk:
Metalen potmeter met polystyreen caps.
ff langs conrad rijden ;)
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Dit is het geworden:
/componentjes.JPG
Is wel goed he? Kan alleen de hele printplaat weer verbouwen :S Heb hem gelukkig nog niet geetst.

Neutrik pluggen hadden ze niet, aansluiting voor 230 hadden ze niet.
En ze hadden 19 van de 20 condensators van 4n7 die ik nodig had...:(

Dit is een leuke voor jou Rudy, vroeg ik die gozer van conrad welke condensator ik beter kon gebruiken voor een actief filter.
33nF MKH of 33nF MKS, omdat ze geen MKP hadden.
Zegt die gozer, moet je deze nemen, een mooie elco speciaal daarvoor gemaakt! (:shock:)
Toen ging ik maar voor de MKH, deze hadden ze niet, dus is het maar de MKS geworden.

Maw, conrad is waardeloos... Maar dat wisten we al :P.
Laatst gewijzigd door JuuL op di 05 nov 2019, 16:58, 1 keer totaal gewijzigd.
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

1. Alu Elco's :cry:
2. Keramische ( of multie keramisch in sommige gevallen )
3. MKT = polyester
4. MKP = polypropyleen
5. Polystyrene of in de volksmond styroflex
6. Silvered mica ( prijs :shock: )

Er bestaan nog tussensoorten maar die hebben een te specifieke doeleinde en daardoor niet egt geschikt.

Staan gerangschikt op kwaliteit ( in audio toepassingen wel te verstaan ), maar in de praktijk staan ze ook al gerangschikt op de prijs :cry:

Die blauwe ronde lange die je hebt zijn volgens mij MKP 8) .
Meer dan goed genoeg.

Weet toevallig iemand wat MKH is, want dat i sgeen materiaalsoort vrees ik, maar een type van een bepaald werk.

Ivm die potmeter, een alps kost al snel wat meer dan daar vermeld staat, alhoewel ie één der beste is van de normale potmeter princypes ( dus niet steppe-attenuator, chipjes of relais ). Panasonic heeft ook goeie, kan er alleen niet aangeraken. Een alps is ook plastik hoor :D

Ivm je print, je moet je met iets kunnen bezig houden he :lol:

Groetjes
Rudy
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

MKT wordt ook wel eens MKH genoemt lees ik overal, maar ze zien er anders uit :?

Ik monteer alle caps liggend, dit lijkt mij veruit het beste.

Ik kan wel wat leukers bedenken dan steeds mijn print aanpassen ;).
Maar hierna moet hij goed zijn! :D
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Is hij goed zo Rudy?
/2wegFilter2.ewprj
Laatst gewijzigd door JuuL op di 05 nov 2019, 16:57, 1 keer totaal gewijzigd.
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Ziet er goed uit, maken met die handel :)

/edit
seg uuh, nou staat C2 en die ander nog steeds als elco ?
of is dat gewoon voor de shape en gebruik je iets anders

Groetjes
RUdy
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Hahhaha jij snapt hem al meteen.
Schijt aan die libraries :D:D Als de cap past dan vink het goed! :lol:

Voor die 1uF cap heb ik een 680nF MKH cap genomen, dat kon he?
En hoe kreeg jij dat pdf bestandje waar de drill holes open waren?

Whieee ik wil dat printje al bouwen, moet me erg bedwingen, maar nog ff! ;)

Phew, zo issie goed volgensmij. Het probleem is dat je altijd wel weer wat ziet ;) Op een gegeven moment moet je het goed vinden :)
/2wegFilter2.ewprj
Laatst gewijzigd door JuuL op di 05 nov 2019, 16:57, 1 keer totaal gewijzigd.
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Ik vink aan dat de drillholes open moeten blijven bij het afdrukken, staat ergens tussen je preferences waar je je layers moet selekteren bij het afdrukken, naast print reflektions.

Als dat daar niet staat heb je een andere versie als ik, en dit kan wel degelijk gebeuren met Ultiboard :cry:

Ivm die shapes in Ultiboard, er zijn redenen waarom ik persoonlijk de 5.7.x nog gebruik :?

Groetjes
Rudy
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Het staat er wel, ook aangevinkt, hij doet er alleen niks mee :?

Dan moet ik 5.7 ook maar eens proberen, maar eerst ultiboard 7 proberen, heb je die al keer geprobeerd?
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Bij mij print die 2001 toch met holes open hoor, strange shit

ga is naar Help-about-produkt version, zie is dat je de SP2 hebt, maar ik denk van wel.

/edit
nee de 7 ken ik nog niet, de multisim 8 wel, maar buiten wat stabieler zie ik niet egt veel voordelen, buiten de dynamische probes die je dan overal kan zetten waar je zin in hebt.

Groetjes
Rudy
Laatst gewijzigd door Rudy op do 28 apr 2005, 22:20, 1 keer totaal gewijzigd.
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

SP1...

Is dat service pack van windows? Daar heb ik idd de oude van. (ivm crack)
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Woei, is checken hoe ik die update heb gedaan.

Aapie, van je Ultiboard, niet je windoz
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Hopelijk haalt hij veel bugs weg, want het stikt ervan. Anders koop ik wel zo'n insektenverdelger ofzo :P
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

http://www.ultiboard.com/downUB2001.html

Fout en updates staan daar uitgelegd

Gaan Juul, Gaan :D

/edit
maar sp2 zelf staat er precies niet bij, mmmzz, nog is effe zien

Groetjes
Rudy
Laatst gewijzigd door Rudy op do 28 apr 2005, 22:33, 1 keer totaal gewijzigd.
JuuL
Berichten: 2616
Lid geworden op: za 12 mar 2005, 16:38

Bericht door JuuL »

Jajajajajjjaaj!!! :D (tenminste als dat kan met mijn illegale versie)

;)

/edit
Hehe laat maar: Version was cracked! :roll: It wasn't me :roll:
Dan maar zonder gaatjes :P
Rudy
Berichten: 1526
Lid geworden op: ma 29 nov 2004, 12:59
Locatie: Belgie

Bericht door Rudy »

Moet ik hem anders in PDF zetten voor je ?
Wel opletten met de afmetingen dan he.


Groetjes
Rudy
Plaats reactie

Terug naar “Filterontwerp & Passieve Filters”