Seas 27TDFC vs. SS 9300 in de SS Event

Algemene onderwerpen die niet specifiek in een van de andere categorien vallen.
zelfbouw, modificaties, restauraties., etc, enz

Moderator: Beheerdersteam

Plaats reactie
Musiclover
Berichten: 14
Lid geworden op: vr 28 dec 2007, 16:31
Locatie: Tiel

Seas 27TDFC vs. SS 9300 in de SS Event

Bericht door Musiclover »

Een aantal maanden geleden heb ik op dit forum eens de vraag gesteld of een Scan Speak Event op een eenvoudige manier te verbeteren was. Ik heb daar een aantal reactie op gekregen.
Wat ik nu onlangs gedaan heb is de tweeter SS 9300 vervangen door een Seas 27 TDFC. Dit zonder verdere modificaties van het filter.
Hoewel het resultaat hiervan niet spectaculair is, is er wel degelijk een verbetering in de weergave te beluisteren. Het hoog is aanmerkelijk verfijnder geworden en de ruimtelijke indruk en plaatsing van de instrumenten is echt duidelijker geworden.

Al met al ben ik na een paar dagen luisteren hier nu zeer tevreden mee. Ik wilde dit toch nog even laten weten.

Groet, André
nlmb
Berichten: 355
Lid geworden op: zo 28 jan 2007, 16:37

Bericht door nlmb »

Kijk hier hebben andere mensen ook wat aan (jammer dat niemand anders interesse heeft, dit soort vragen komen best vaak voorbij op het forum).

Als ik zo snel de specs vergelijk, dan is de Seas helemaal geen rare vervanger. En zou het zonder wijziging aan het filter nog best goed gaan. (hebben beide impedantie van 6 ohm, 90 dB rendement, Fres ontloopt elkaar niet te veel, en de curves zijn voor beide tweeters aardig vlak).
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen Luidspreker Zelfbouw”