Even voorstellen!

Nieuw hier? Dan lezen we hier graag wie, wat, waar, waarom, etc.

Moderator: Beheerdersteam

Plaats reactie
Maarten89
Berichten: 4
Lid geworden op: ma 28 dec 2020, 10:52
Locatie: Leiden

Even voorstellen!

Bericht door Maarten89 »

Hallo allemaal,

Al enige tijd lees ik af en toe mee op dit leuke informatieve forum! Nu ik zelf graag een vraag wil stellen is ook de tijd gekomen om te registreren en om mijzelf voor te stellen :wink: .

Dus bij dezen; ik ben Maarten, 31 jaar oud en woonachtig in Leiden. Samenwonend met mijn vriendin en onze kat. Muziek is de rode draad in mijn leven. Ik speel sinds mijn 12e gitaar in verschillende (cover)bands en treed (op dit rare jaar na) hiermee 25/30 keer per jaar op. Daarnaast is muziek luisteren - thuis of live - een grote hobby. Verder ben ik een echte Bourgondiër en dol op koken en lekker eten/drinken. Vier het leven!

Op mijn 13e heb ik mijn eerste set luidsprekers gebouwd waar ik nog steeds met heel veel plezier naar luister. Deze flinke vloerstaanders zijn gevuld met oude Philips units. Per kant:

- 1x AD12250
- 2x AD 2150/SQ8
- AD 0163/T8

De kast is geïnspireerd op de Vox 301 van Visaton. Hierbij zijn de units voor midden en hoog aan de voorkant van de smalle baffle geplaatst en is de woofer aan de zijkant van de kast geplaatst. Het kastvolume was oorspronkelijk 100L, deze heb ik teruggebracht naar 80L door onderin een extra compartiment te maken dat is opgevuld met kattengrid. Goed voor een laag zwaartepunt, verschrikkelijk voor je rug. :wink: Oorspronkelijk was het de bedoeling om een gesloten cabinet te maken omdat dat voor deze speakers werd geadviseerd. Toen de luidsprekers vervolgens voor de eerste keer werden aangesloten viel dat toch een beetje tegen; midden/hoog klonk goed, maar het laag was wel erg magertjes. Dit hebben we opgelost door een kleine BR poort aan de achterzijde aan te brengen. Overigens zonder dit door te rekenen of te simuleren, dus op goed geluk.

Met de kennis die ik afgelopen jaren heb opgedaan (over zowel mijn eigen smaak als over het luidsprekers bouwen) wil ik de Philips units een nieuwe kast en een derde leven geven. Hoewel ik nog steeds hartstikke blij ben met de sound van de luidsprekers denk ik dat het nog beter kan wanneer we dit keer wél een kast bouwen die specifiek op deze units is afgestemd. Ook het scheidingsfilter wil ik een mooie upgrade geven. Kort samengevat wil ik kijken hoe ik deze mooie maar oude units zo goed mogelijk kan laten klinken in een systeem dat helemaal past bij mijn smaak!
Gebruikersavatar
Shadow
Berichten: 20399
Lid geworden op: vr 28 jan 2011, 20:56
Locatie: Vlissingen

Re: Even voorstellen!

Bericht door Shadow »

Welkom Maarten!
Gebruikersavatar
Barry2001
Algemene moderator
Berichten: 15172
Lid geworden op: zo 22 mar 2009, 16:57
Locatie: Hengelo
Contacteer:

Re: Even voorstellen!

Bericht door Barry2001 »

Leuke introductie, welkom!
Gebruikersavatar
FR_Aad
Berichten: 5545
Lid geworden op: do 11 dec 2008, 21:47
Locatie: 010

Re: Even voorstellen!

Bericht door FR_Aad »

Welkom. En ehhhhh we houden van foto's :-)
Gebruikersavatar
ray5150
Berichten: 28143
Lid geworden op: vr 13 apr 2007, 23:56
Locatie: s-Gravenhage

Re: Even voorstellen!

Bericht door ray5150 »

Welkom Maarten, veel plezier op het forum gewenst.
Gebruikersavatar
OpaBert
Berichten: 12683
Lid geworden op: vr 25 apr 2014, 4:15
Locatie: T, heike 😀

Re: Even voorstellen!

Bericht door OpaBert »

Welkom Maarten en heel veel bouw plezier hier en hoop wat mooie projecten te zien O:)
Gebruikersavatar
Pjotr
Berichten: 36745
Lid geworden op: do 26 aug 2004, 18:34
Locatie: bollenstreek

Re: Even voorstellen!

Bericht door Pjotr »

Welkom hier Maarten en veel inspiratie en bouwplezier!
Gebruikersavatar
Henkjan
Beheerder / Site Admin
Berichten: 33823
Lid geworden op: do 01 jan 1970, 1:00
Locatie: Berkel en Rodenrijs
Contacteer:

Re: Even voorstellen!

Bericht door Henkjan »

welkom Maarten!

:foto:
Maarten89
Berichten: 4
Lid geworden op: ma 28 dec 2020, 10:52
Locatie: Leiden

Re: Even voorstellen!

Bericht door Maarten89 »

Dank allen voor het welkom heten! En inderdaad, een fotootje had wellicht op z'n plek geweest :wink: zie onderstaand mijn bescheiden Setup. Wordt aangestuurd door Philips DFA888 versterker. Daarop aangesloten een Denon DCD800 en Rega Planar 2 met Ortofon element. En ja, de luidsprekers worden inderdaad misbruikt als lampen- en kaarsenstand :lol:. In deze tijd van het jaar doet zelfs de stofkap van de Rega dienst als ondergrond voor het kerstdorp :lol:
IMG_2252.jpg
IMG_2255.jpg
Gebruikersavatar
Olaf Analogue
ZBA-megadonateur
Berichten: 4781
Lid geworden op: za 12 feb 2005, 18:41

Re: Even voorstellen!

Bericht door Olaf Analogue »

Hoi Maarten , welkom!!!!
Wat een mooie creaties heb je daar staan zeg, dat zou nu al heel goed moeten klinken, en heeft sowieso veel potentie.
Gebruikersavatar
Douwe84
Berichten: 4873
Lid geworden op: wo 26 nov 2014, 22:40
Locatie: Amersfoort

Re: Even voorstellen!

Bericht door Douwe84 »

welkom maarten :)
Plaats reactie