Hoi Peter,Pjotr schreef:Ha Gerrit,
Schellak is nou niet erg duurzaam, nogal vochtgevoelig. Zou ik eerder eens kijken naar PU vernis of cellulose vernis. Qua vervorming lijkt het allemaal nu een beetje marginaal te worden wat je nog opschiet.
Uiteindelijk gaat het toch om het zo goed mogelijk aanpassen van de acoustische impedantie van het bandje aan die van de lucht. Dat geeft de meeste demping, al betreft dat niet de eigenresonantie van het bandje.
Schellak had ik nog staan en het is makkelijk in een dun laagje op te brengen. Het werd vroeger toch ook gebruikt voor wikkeldraad? PU vernis heb ik ook nog staan, kan ik ook wel even proberen. De coating heeft toch enig gunstig effect op de eigenresonantie van het bandje vandaar dat ik hier nog wat mee wil spelen, voor de lol en voor de gemoedsrust want dan heb ik het in ieder geval geprobeerd.
Gerrit
