ik was sinds een klein tweeter project al geïnteresseerd wat het zou doen als je een ribbon groot maakt ! naast wat veranderingen, en eindelijk beschikking te hebben over wat grote magneten is dat eigenlijk het. alhoewel een normale ribbon de magneten aan de zijkant zitten, zitten ze hier zoals bij een planar magnetic. omdat het onmogelijk is een goed magnetisch veld te krijgen met zo een brede ribbon (14-15cm)
ik hoop dat er wat meet guru's in het publiek zitten want ik heb wat metingen gedaan (kijk niet naar de Frequentie response daar gaat het voor mij even niet over, gezien ik zon groot ding nooit zou gebruiken als tweeter) en wat ik me met name afvroeg is hoe moeten de instellingen staan en wat is goed ? ik heb de instellingen voor zover ik het kon aangehouden van andere waterval plots, zoals B&G , Mundorf en van het youtube kanaal van GR audio. (zo goed als ik kan achterhalen) mocht je iets zien wat niet klopt laat het me weten.
ik heb de meting op 25 cm gemaakt en de SPL aangepast naar echte SPL's op 1 meter (om backgroudn noise geen roet in het eten te laten gooien, ik ben op de hoogte dat het de FR verandert gezien de ribbon vrij groot is
Hier een teaser van mijn kanaal met slowmotion video hoe het membraan beweegt.
https://www.youtube.com/watch?v=_PEmJFtthXs
Een stukje muziek gefilterd en ongefilterd (let wel mijn versterker kan niet meer aan , een goedkope receiver)
https://www.youtube.com/watch?v=UwHx1SyqK5o
en de metingen zitten in de plaatjes
wat denk jij ? en klopt de meting ? of moet ik iets veranderen ?
en voor de mensen die het boeien een spectrogram (ik hoor van iedereen wat anders wat belangrijk is dus deze dan ook maar) Pic 3
