Ik ben dan ook van mening dat luisteraars het geluidsbeeld verstoren, een set presteert dan ook het beste in een ruimte waarin niemand aanwezig is.
Dat strookt ook met de wetenschappelijke theorie (quantumtheorie, Kopenhaagse variant) dat er geen waarnemer-onafhankelijke werkelijkheid bestaat.
Ook vooral geen katten toelaten!
Het is een fundamentele vraag. Oftewel wat definieer je als geluid. Daar lijkt iedereen het zijne over te denken. Voor het genieten van ingeblikte muziek totaal niet relevant uiteraard
Ja, dat is evident Anne. Het ging om de quantumtheorie (Kopenhaagse variant) van Aat dat er geen waarnemer-onafhankelijke werkelijkheid bestaat. Dat impliceert dat er zonder waarnemer geen werkelijkheid is. Snappie?
Laatst gewijzigd door Pjotr op ma 04 dec 2017, 23:16, 1 keer totaal gewijzigd.
Mijn Aurora verstoort de werking van lampen en ringen
Je kan die Aurora goed zien als je een minuut in een electrische lasvlamboog hebt gekeken zonder laskap
Mijn Aurora verstoort de werking van lampen en ringen
Je kan die Aurora goed zien als je een minuut in een electrische lasvlamboog hebt gekeken zonder laskap
Ja, dat is evident Anne. Het ging om de quantumtheorie (Kopenhaagse variant) van Aad dat er geen waarnemer-onafhankelijke werkelijkheid bestaat. Dat impliceert dat er zonder waarnemer geen werkelijkheid is. Snappie?
Oh, ik dacht dat de "werkelijkheid" enkel anders werd doordat er waargenomen wordt.
Zoiets van geen waarneming zonder beïnvloeding.
Anne
De vraag wat die Koilon ringen nu eigenlijk doen is niet eens beantwoord.
Wel waar.
Hoe het werkt? Het houdt je brein voor het lapje.
Als iedereen die nieuwsgierig is hiernaar nou eens de moeite neemt om zich wat te verdiepen in de perceptieleer dan zijn we al een stuk verder.
De perceptionist geeft een workshop hoe je mensen manipuleert http://www.perceptionist.nl/workshop/ma ... -workshop/.
Als we die volgen dan weten we vast hoe de ringen werken en de perceptionist heeft zijn zakken gevuld.
Ik wil graag weten of je , zonder schild (afscherming) teveel vitale energie zou kunnen verliezen.(iemand ?? ziek worden / moe zijn o.i.d. ?)
Leon, kun je dit misschien toelichten? Over welke afscherming heb je het nu? Niet over het immuunsysteem neem ik aan. Mag ook per pb als je dat liever doet.
Groet, Harry (die niet erg gezond meer is, wel altijd moe en daarom interesse in dit soort zaken heeft)
Je set klinkt niet anders, je luistert gewoon anders afhankelijk van je gemoedstoestand en het moment van de dag. Wanneer stoppen mensen nu eens met het gehoor als meetinstrument te beschouwen?
^^^Dit dus, al het andere is placebo effect en wensdenken.
Bovenstaand is ook vaak een pressiemiddel om anderen geforceerd te laten twijfelen aan hun luisterervaring. Als een bekend forumlid, c.q. journalist in de vakpers iets denkt te horen en jij niet, dan is d'r kennelijk wat mis met jouw oren/installatie/etc. Kortom, groepsdruk en het verlangen erbij te horen speelt hier ook een grote rol.
Bovenstaand is ook vaak een pressiemiddel om anderen geforceerd te laten twijfelen aan hun luisterervaring. Als een bekend forumlid, c.q. journalist in de vakpers iets denkt te horen en jij niet, dan is d'r kennelijk wat mis met jouw oren/installatie/etc. Kortom, groepsdruk en het verlangen erbij te horen speelt hier ook een grote rol.
Maar dat past weer niet op een tegeltje
Ik herken het overigens wel wat je schrijft ... in een ver verleden eens een luisterdag megemaakt (niet ZBA) en daar werd een aantal luidsprekers gedemonstreerd en ik was een van de weinige die niet de meest favoriete (en waarschijnlijk ook duurste) aanwees als best/lekkerst klinkende.