Pagina 1 van 1

sub-versterker bassboost

Geplaatst: di 06 jan 2009, 14:26
door durloo
Ik heb een sub-versterker die 280 watt levert @ 4 ohm. Dit is voor mijn doeleinden meer als genoeg. (Conrad versterker)

Echter de sub heeft een bassboost van 6db bij 35hz (+- 2 db). Dit brengt een vertraging van 9ms met zich mee als deze wordt ingevoerd in Winisd. Als ik nu drivers wil berekenen komt iedere driver (gesloten kast) boven de regel hz*ms =400 uit.
De bassboost is handmatig niet uit te zetten, dan moet er gesoldeerd worden. Als ik deze geheel uit zou zetten dan komen de drivers (xxls en dayton drivers) niet diep genoeg.

Ook de +-2db valt mij tegen. Als dit dan namelijk 8db wordt dan zal de vertraging nog groter worden.

Is deze manier van denken juist of valt deze vertraging door de bassboost mee?

Geplaatst: vr 09 jan 2009, 17:17
door Rademakers
Ik heb die vuistregel ooit eens in de handleiding WinISD Pro gezet (mocht je daar op doelen) maar meer als een (enigzinds vage) richtlijn is het niet. De waarde die aan de groupdelay moet worden gehecht wordt tot op vandaag de dag nog sterk betwist. Overigens geldt deze vuistregel voordat er elektronische correctie wordt toegepast, zo brengen ook crossovers en filters een extra delay met zich mee.

Afhankelijk van je kamer kun je trouwens ook nog een zekere gain in het laag behalen, de zogenaamde roomgain. Zo kan een totaal vlakke afstemming in het simulatieprogramma uiteindelijk tot een overheersend laag gaan leiden.

Mvg Johan

Geplaatst: vr 09 jan 2009, 21:48
door hovingtim
Als ik me niet vergis is dit de plateamp van conrad?

Deze is ook in amerika uitgekomen onder de naam van partsexpress

kijk hier even
http://www.io.com/~patman/ampbox.html

dit is helaas alles wat ik nog van heb

Geplaatst: vr 09 jan 2009, 22:20
door mischa72
Als je nog verteld welke amp je hebt, komt er vast een passend antwoord.

Groeten,
Mischa

Geplaatst: ma 12 jan 2009, 19:01
door durloo
Idd die waar hovingtim heen verwees. Het gaat mij niet zozeer om de basboost uit te schakelen maar of het klopt dat deze zo een enorme vertraging met zich mee brengt rond de boos-frequentie.

http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... v_150W.pdf
http://www2.produktinfo.conrad.com/date ... f_150W.pdf