Halve golf of hele golf gelijkrichting ?

De rest......
(streaming-/computeraudio graag in de daarvoor aangewezen forumgroep)

Moderators: Barry2001, Beheerdersteam

Plaats reactie
Gebruikersavatar
fluppie
Berichten: 871
Lid geworden op: di 27 nov 2007, 21:48

Halve golf of hele golf gelijkrichting ?

Bericht door fluppie »

Krijg ik met deze bedrading een halve golf gelijkrichting of een hele golf gelijkrichting ? Ik zit te twijfelen of ik door de "middenaftakking" / zwevende massa een halve golf in de voedingsprintjes gooi.

Elk printje bestaat uit een dubbelzijdige gelijkrichter, LM regulator en een bufferelco.
Bijlagen
LM317_337_wiring.JPG
mischa72
Berichten: 4434
Lid geworden op: wo 06 jun 2007, 23:45
Locatie: Sittard
Contacteer:

Bericht door mischa72 »

Bij een dubbelzijdige gelijkrichting op beide printjes krijg je ook op beide printjes een hele golf gelijkrichting (halve golf delijkrichting doe je met 1 diode). Dat je door de middenaftakking een 0 creert heeft niets met de gelijkrichting te maken.

In een ander topic elders op dit forum heb ik wel gelezen dat het beter zou zijn om in jouw voorbeeld rood en geel naar het ene printje te voeren en blauw en grijs naar het andere. Zo laat je de 2 wikkelingen van de trafo onaangetast. Vervolgens ga je gelijkrichten, bufferen en regelen, zodat je 2 afzonderlijke asymmetrische DC-spanningen krijgt. Door nu de 0 van het eerste printje aan de + van het andere te hangen krijg je weer je gewenste symmetrische spanning terug.

Groetjes,
Mischa
Plaats reactie

Terug naar “Overige Audio-elektronica”