Pagina 1 van 1

Tekeningentopic

Geplaatst: zo 16 dec 2007, 9:11
door Wowly
Naar aanleiding van een idee van Hondasnl zal ik hier een ideetje posten waarvan ik denk dat het een aanvulling is voor het forum.

Een "Bouwtekeningtopic"

Hierin komen dan (downloadbare?) tekeningen van speakers welke forumleden hebben gebouwd. Deze van van dermate goede resolutie dat ze kunnen dienen als bouwtekening. Of zo nu zijn gemaakt op ruitjespapier, kladblaadjes, softwaremetig met cad of anderzins maakt niet zoveel uit. Als ze maar bruikbaar zijn.

Handig hierbij zijn ook de filtergegevens, unitgegevens, kostenplaatje, materialenlijst en bouwaantekeningen. Nauurlijk "recensies" zijn erg van belang :D , die moeten er ook bij komen alsmede enkele fotoo's van het resultaat!

Ik denk dat we zo een behoorlijk database zouden kunnen krijgen waar beginners erg blij mee zijn. ook voor ervaren bouwers leuk om te zien hoe probleempjes zijn getackeld.

We kunnen dit deel openzetten voor leden van dit forum, of alleen voor leden die zelf ook wat hebben toegevoegd, of alleen voor leden welke meer dan 50 posts hebben gehaald. Je zou er zelfs een luttel bedrag voor kunnen vragen wat ten goede komt aan het forum al is dit niet mijn favoriet. Maar zo voorkom je een beetje dat je bouwtekening straks over de gehele wereld rondzwerft,terwijl je er eigenlijk iets voor terug had verwacht. We kunen dit deel natuurlijk ook openzetten voor het gehele www.

Laat maar horen, schiet maar raak of val het idee bij.

Groetjes

Wowly

Geplaatst: zo 16 dec 2007, 10:58
door anonamemouse
heel goed idee, ik denk inderdaad wel dat dit niet zomaar wagenwijd open zou moeten staan. een minimum aantal posts zou inderdaad een goeie drempel zijn.

Geplaatst: zo 16 dec 2007, 13:48
door Henkjan
ik volg dit met interesse.... eens zien waar de polder op uitkomt :wink:

paar punten ter overweging:
- als je niet wil dat je ontwerpen door de hele wereld kunne worden geript, moet je ze helemaal niet op een forum plaatsen
- toegang vanaf een bepaald aantal posts is technisch mogelijk, maar ik zou wel graag argumenten voor en tegen willen horen
- ideeën over hoe e.e.a. doorzoekbaar en vindbaar te houden zijn welkom

Geplaatst: zo 16 dec 2007, 14:19
door audiomanics
en andere dingen zoals versterkers?

Kees

Geplaatst: zo 16 dec 2007, 16:47
door ovni
Ik sluit mij aan bij Kees. Niet alleen speakerbouw, ook de andere disciplines.

Het is van belang dat de gebruiker van de database weet hoe de ontwerper in zijn hobby staat, welke ervaring hij heeft ed. Daarom niet openbaar toegankelijk. (We halen niet allemaal het niveau van bijv Jeroen of Tony)

Een samenvatting van compleet afgeronde ontwerpen inclusief kostenplaatje, korte omschrijving, tekeningen ed kunnen gewoon in een zip gezet worden.

Als je de groep donateurs nu gewoon een extra topic geeft voor zoiets ben je al klaar. Elke donateur kan daar dan posten met bijlage en eventueel eea aanpassen of weghalen indien de auteur dat gewenst acht.

Ger

Geplaatst: ma 17 dec 2007, 8:18
door markje
En ik sluit me aan bij henk Jan, als je niet wilt dat iedereen het nabouwd moet je het niet op internet zetten...

Om alleen mensen met een bepaald aantal posts toe te laten vind ik een slecht idee. Dan krijg je alleen maar dat mensen topics gaan spammen om aan het aantal te komen. Bovendien zie ik hier weleens nieuwe leden die al heel lang meelezen en ontzettend veel kennis en zelfbouwervaring en zelfbouwspul hebben dan een gemiddeld forumlid. Om die dan te weigeren omdat ze pas 10 posts hebben lijkt me onterecht.

Persoonlijk zou ik zeggen: ieder lid toegang en als je je ontwerp selectief wilt verspreiden; zet er dan een foto in en stuur info eventueel op verzoek toe of zoiets.

Ik zou het ook niet beperken tot alleen speakers, er wordt meer gebouwd dan dat. Zet dat er ook bij (bv per soort bouwwerk een topic).

Misschien is het wel handig om hier een polletje aan te hangen: alleen speakers of niet en iedereen of selectief toegang.


Groeten Mark

Geplaatst: zo 13 jan 2008, 20:32
door Lnsadnoh
](*,) Ohw, sorry :idea: .
Zie het nu pas :? .

Nou, bouwen dan maar, op eigen risico.
Garantie tot aan download complete!

Sterkte.

Geplaatst: zo 13 jan 2008, 21:12
door Edo
Erg leuk.

Jammer dat ik niet zo kan tekenen anders had Thesis er wel bij gekunt...

:(

Geplaatst: zo 13 jan 2008, 23:36
door StevenW
Edo, je bent nooit te oud om 't te leren. SolidWorks is een prachtig programma!

Geplaatst: zo 13 jan 2008, 23:43
door Edo
Met al die rondingen...mmmm :?

Geplaatst: ma 14 jan 2008, 0:14
door fredze
hier een veel simpeler projectje: de Ducone zoals die wel gekend is.
Deze versie is daarentegen voor 18mm mdf omdat die 16mm in België minder beschikbaar is.

Voor de originele versie moet je bij HenkJan zijn.

speakers:
breedbander : 2x Tangband W4-657 SC
tweeter : Tangband 28-847 S

Geplaatst: do 17 jan 2008, 0:08
door Jan-Willem
thefinlux schreef:
Edo, je bent nooit te oud om 't te leren. SolidWorks is een prachtig programma!
Dat vind ik nou niet echt een programma om in te beginnen.
Ik zou kiezen voor Rhino ceros

Geplaatst: vr 18 apr 2008, 15:07
door Ronkel
Ik vind Rhino echt vreselijk om mee te modelleren, net als 3DS Max. SolidWorks vind ik veel eenvoudiger en gestructureerder. Ik vind de features in SW handiger dan al die rare tools in Rhino. Maar dat zal persoonlijke voorkeur zijn denk ik.

Geplaatst: di 28 okt 2008, 15:24
door Vinculum
Ikzelf vind tekenen in SketchUp erg makkelijk. Vroeger veel in 3D Max gedaan en ook wat in Lightwave en je kunt er enorm veel mee maar qua snelheid en vooral leercurve vind ik Sketchup ideaal.

Is er trouwens al meer zicht op dit bouwtekeningen topic?

Geplaatst: di 28 okt 2008, 18:17
door Wowly
We zitten een beetje te dubben over een nieuwe opzet, maar dat is nog in een erg pril stadium...

Jan

Geplaatst: di 28 okt 2008, 21:28
door b_force
Versterkers is ook een mooi idee, maar ik zou die twee dingen apart houden ivm overzicht. Dus 2 aparte topics.

Voor de rest in de begin post verwijzing naar specifieke tekening (in het topic) en wellicht bij de post over die tekening een link naar het draadje elders op dit forum.

Ik zie trouwens ook niet in waarom het aantal posts er toe doet.
Het gaat gewoon om het ontwerp opzichzelf en hoe het gebracht wordt.

Uiteraard moet je daar wel eisen aan stellen, maar die heeft Wowly al genoemd.
Voor de rest zal zo'n topic staan of vallen bij het overzicht.
Er zal ook iemand moeten zijn die het netjes bijhoudt etc.

doordat je overigens in de 1e post verwijst naar de tekeningen in het topic, kan er tussendoor genoeg gekletst worden over van alles en nog wat (bv evt vragen over een ontwerp)

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 10:03
door bartsegers
Eventueel dan een splitsing in het type luidspreker.

sub
boekenplankers
zuilen

?
Reëel kostenplaatje is denk ik heel belangrijk, zeker voor beginners die zich in een dergelijk project storten. (en ja, ook die potten verf en lijm wat allemaal ooit gekocht is, tellen wel beetje mee dan)

Ook handig, en zeker project specifiek, wat vooral NIET te doen...
Simpele dingen als demping niet in poorten proppen etc etc. lijst kan heel lang worden als je het alegmeen opzet, dus projectspecifiek is misschien duidelijker dan.

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 13:24
door Rody
Ik ben momenteel voor mijn nieuwe project bezig om de TangBand W5-1611 volledig te modelleren in Unigraphics (NX3). Ik zal als hij klaar is een Parasolid en een versimpelde uitvoering posten. Zover is hij nu:


Hierna volgt de SLS12 en dan de kasten...

Gr rOdy

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 21:30
door Rody
Ok, het model is af, zie hieronder wat artistieke impressies. 3D file (voorlopig) op aanvraag.

Gr ROdy

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 21:55
door GeertM2
Wauw, dat ziet er echt super realistisch uit zeg!

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 22:11
door Forza
Wow :shock: , zover ben ik nog niet met NX5. Ben er nog maar even mee bezig, maar dan nog :P

Re: Tekeningentopic

Geplaatst: ma 28 dec 2009, 22:58
door Boerenterprise
Bijgevoegd een zaagplan voor de Harvey 1v1 Frugel Horn.

Momenteel toch maar voor gekozen om er even niets mee te doen en om eerst lopende projecten af te maken.

Het zaagplan moet als volgd "gelezen" worden: Rechts staan de zaag maat instellingen. In de volgorde van boven naar beneden. Met elke instelling moet(en) één enkele of meerdere zaagsnedes gemaakt worden. Elke zaag instelling eenmalig instellen. Dus bijvoorbeeld de maat 171mm, en hier dan alle benodigde zaag acties mee uitvoeren, zodat je later niet nogmaals de instelling 171mm hoeft in te stellen. Wijkt namelijk altijd af van de vorige (maar dat wisten jullie natuurlijk al).

De enige tricky maat is 399mm, die komt namelijk in twee banen voor, maar altijd bovenstaande manier hanteren!

Extra text over het ontwerp kun je http://www.frugal-horn.com/spawn.htmlurl]URL HIER vinden.

M.v.g.

Chris
Zaagplan Harvey 1v1 Frugel horn.pdf
(758.89 KiB) 243 keer gedownload

EDIT: sorry, maar ik krijg de link niet goed. Iemand een idee wat ik verkeerd doe?? Voor mijn gevoel doe ik het volgens de instructie, maar dat zal wel niet :?

EDIT 2: Vergeten te melden. Het zaagplan gaat uit van 2 platen 1220x2440.

Re: Tekeningentopic

Geplaatst: zo 20 feb 2011, 22:19
door Ah!buis
Wat kan er eigelijk wel en niet aan een bericht gehangen?
Plaatjes zoals .jpg en databladen met .pdf gaan in ieder geval.
Maar toen ik er een schema met Express.sch aan wilde toevoegen gebeurde er niets.
Is toch makkelijk om zoiets,of van Eagle,door te geven dan kan dat gebruikt/veranderd worden door medeforumleden.
Ook handig voor printontwerpen om het niet helemaal opnieuw te moeten tekenen als je het wil gebruiken/aanpassen.
Misschien kan het wel en doe ik het verkeerd :?: :( .
Anne

Re: Tekeningentopic

Geplaatst: zo 20 feb 2011, 22:24
door Henkjan
dan moet je er ff een .zip van maken, die kan je wel toevoegen

Re: Tekeningentopic

Geplaatst: ma 21 feb 2011, 19:25
door Ah!buis
Bedankt voor de snelle reaktie.
Beetje omslachtig voor bijv.maar 1 bestand,maar het kan dus :D .
Ook met .rar :?: .
Anne