Pagina 1 van 1

Kleine betaalbare versterker!

Geplaatst: di 25 sep 2007, 19:08
door Yannick
Hallo!!

Ik ben opzoek naar een klein versterkertje! Wat zoek ik dan precies?

- Vermogen maakt niet veel uit.
- Toonregeling mag, maar enkel een volumeknop is ook prima!
- 1 Input is voldoende, meer mag ook.
- Prijs maximaal 50 euro, liever minder.
- Met klein bedoel ik iets als dit:
Afbeelding

Zelfbouw mag, mits het iets van een bouwpakket is ofzo, alleen een schema wordt voor mij wat ingewikkeld.

Weet iemand iets leuks?

Groeten!

Yannick.

Geplaatst: di 25 sep 2007, 20:04
door Ronald_1
Wellicht is de T-amp iets voor je?

Geplaatst: di 25 sep 2007, 20:09
door Yannick
Ziet er inderdaad leuk uit! Doet wat goedkoop aan op de foto's? Is wel wat ik zocht! Bedankt alvast!

Waar kan ik een goede adapter hiervoor vinden?

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 0:24
door Soundexcel
Al eens gekeken naar de versterkers van 41HZ?
Deze zijn erg klein en kosten weinig.
Daarbij klinken ze ook nog eens zeer goed.

Mooie combie lijkt me.

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 7:27
door HoMeR
Of misschien een gainclone ?

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 10:20
door Digidoo
Een gainclone is in kitvorm duurder dan wat ze bij 41hz aanbieden. Daarbij komt echter dat de goedkoopste kit van 41hz (de Amp3) bijna alleen maar met SMT's (Small Surface Mount Components) en ik weet niet of de TS daar al ervaring mee heeft.

EVt. een gainclone kit: http://www.briangt.com/nigc_kit-users_guide.pdf en http://electronics.dantimax.dk/Kits/Pre ... index.html.

Vergeet niet dat je bij die kits nog een trafo moet kopen, behuizing, bedrading, knoppen, enz. enz. enz. Eerlijk gezegd weet ik niet of een mini-zelfbouw kit bestaat waar je klaar mee bent voor 50 euro... :roll:

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 19:36
door Yannick
Hey hallo!

Bedankt voor de reacties!

Ik zit nu een beetje te kijken naar de 41Hz versterkertjes!

De Amp3 lijkt me wel leuk om mee te beginnen!

Kan iemand mij vertellen waar ik goedkoop een voeding kan vinden?

Ik wil graag een interne voeding, en ik heb een beetje vernomen dat een ringkerntrafo daarvoor goed te gebruiken is?

Waar kan ik die goedkoop/betaalbaar vinden?

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 19:48
door Digidoo
Ringkern trafo's zijn veelal te vinden bij de lokale elektronicaboer. Anders BMM natuurlijk.

Amp3 is inderdaad leuk, maar ik vind eerlijk gezegd het niet iets om "mee te beginnen". Als je weinig tot geen soldeerervaring hebt, dat weet ik dus niet van jou, dan zijn SMD componenten echt vervelend. Ik zou kijken voor een makkelijker through-hole ontwerp (Amp5 bijvoorbeeld).

Ik wil binnenkort misschien een Amp10 gaan bouwen. Kan jij mij laten weten hoe het is bevallen als je alles hebt besteld? Ik heb namelijk geen creditcard en dan kan je niet via paypal betalen. De verzendkosten zijn volgens mij 8 euro, maar ik kreeg geen antwoord op mijn mails... :S

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 19:54
door Yannick
@ Digidoo: Solderen is het probleem niet, ik bestel dan in iedergeval een paar van die oefen soldeer printjes mee die ze hebben, en heb al eens wat condensatoren vervangen op een moederbord.. Met wat gedult en oefening moet het dus wel gaan lukken

- Ik heb op de site van Dick Best kan ik nou niet echt bruikbare Trafo's vinden. Die komen hoogstens tot 1.8VA op 12V.. Lang niet genoeg dus. Tenminste als ik uit de site van 41hz goed begrepen heb dat ik 12V trafo, met 120VA minimaal.

Kan dan natuurlijk ook een trafo zijn van 2x6V op +120VA, of eentje van 2x12V op +60VA.

(als ik het allemaal goed begrepen heb!)

EDIT: Zie nu ook dat je de link van DICK BEST hebt vervangen door BMM ;).

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 20:05
door Yannick
Als ik dan zie wat je al kwijt bent voor een AMP3 compleet (al snel een eurotje of 70/80) dan ga ik een beetje twijfelen!

Best een hoop geld!

Wat moet ik me daar ongeveer van voorstellen trouwens? Als het af is? Heb ik dan egt een leuk stereoversterkertje die op een redelijk volume kan spelen? Of moet ik dan echt meer dneken aan iets wat gemiddeld in een wekkerradio zit? (gekscherend bedoeld hoor, maar ik denk dat het dan duidelijk is wat ik wil weten!;))

Groetjes, en bedankt voor alle response!

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 20:41
door Digidoo
Dat hangt natuurlijk af van wat voor speakers je er aan hangt, wat voor bronnen je gebruikt enz...

De Amp3 levert "maar" 2x25watt bij 4ohm. Dus dan moet je wel redelijk efficiente speakers hebben om heeeeeeel erg hard te gaan. De op de tripath gebaseerde ampjes klinken eigenlijk altijd wel lekker, maar dat kan niemand voor jou beslissen. :)

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 21:34
door Marp
Yannick schreef:
Tenminste als ik uit de site van 41hz goed begrepen heb dat ik 12V trafo, met 120VA minimaal.
Waar heb je dat uit afgeleid?

De Amp3 heeft een rendement van 81% bij 4 Ohm, en maar liefst 88% bij 8 Ohm. Bij een belasting van 4 Ohm (2x25W) zou je dus voldoende moeten hebben aan 60VA, en bij 8 Ohm (2x14W) zelfs aan 32VA.

Geplaatst: wo 26 sep 2007, 23:50
door Yannick
Nou, uit het stukje tekst, te vinden op www.41hz.com -> toolbox -> Psu

Of begrijp ik hier dan iets verkeerd?

Geplaatst: do 27 sep 2007, 11:13
door Marp
Voor zwaar gebruik (basversterking, PA, enz.) wordt aangeraden om de voeding met een factor 1.5 tot 2 te overdimensioneren, terwijl voor lichter gebruik de door mij genoemde waarde kan worden gehanteerd (zie rekenvoorbeeld boven de tabel).

Een zware voeding is dus nogal overtrokken voor een versterker met een streefbedrag van 50,-

Geplaatst: do 27 sep 2007, 15:31
door fredze
een 2dehandse versterker op de kop tikken?

Geplaatst: vr 28 sep 2007, 17:49
door Yannick
Okee, ik moet zeggen, dat ik inmiddels wel warmgelopen ben voor een zelfbouw 41Hz kitje! Kost net iets meer dan mijn streef bedrag, maar ik denk dat het toch een leuke en leerzame, en hopelijk zelfs nuttige investering gaat worden.

Ik ga even uit van de AMP32-PS. Volgens de berekening van Marp, die ik niet helemaal kan volgen, heb ik bij 4Ohm een trafo nodig van 60VA. (Is dit gewoon het totaal vermogen, dus in dit geval 2 x 25W aan 4 Ohm. + in dit geval 19% extra om het rendementverlies recht te trekken = 50W + 10 = 60VA?)

Is dit dan een goede trafo??

Als dit klopt sta ik redelijk op het punt om in ieder geval het 41Hz printje maar eens te gaan bestellen!!

Geplaatst: vr 28 sep 2007, 18:48
door Marp
Yannick schreef:
Volgens de berekening van Marp, die ik niet helemaal kan volgen, heb ik bij 4Ohm een trafo nodig van 60VA. (Is dit gewoon het totaal vermogen, dus in dit geval 2 x 25W aan 4 Ohm. + in dit geval 19% extra om het rendementverlies recht te trekken = 50W + 10 = 60VA?)
Het gaat inderdaad om het totale vermogen, gecompenseerd met het rendement.

Belast met 4 Ohm:
Vermogen: 2x 25W
Rendement: 81%
Trafo: (2x25)/0,81 = 62 VA

Belast met 8 Ohm:
Vermogen: 2x 14W
Rendement: 88%
Trafo: (2x14)/0,88 = 32 VA

Ik zag trouwens dat je er niet eens voor hoeft te rekenen :arrow:
41hz.com schreef:
AMP3 Power supply

VA Rating

Full power with these amps is 50W and the efficiency is 80%. Therefore a maximum of about 60W is needed. A budget solution would be about 30VA for 8 ohm loads and perhaps 60VA for 4 ohms, relying on that the amp will not be operated near the full rated power for extended periods. A higher VA rating is better as it gives margin in terms of overheating and stability. But I do not think there is any reason to go above 50VA for 8 ohm loads and 100VA for 4 ohm loads. If ...
Yannick schreef:
Is dit dan een goede trafo??
30 VA is écht alleen geschikt als krap bemeten trafo bij 8 Ohm. Als je nou 7 euro meer uitgeeft, heb je een trafo van 80 VA waarmee je versterker veel stabieler is en je hem volledig kan benutten.

Geplaatst: vr 28 sep 2007, 20:08
door Yannick
Marp schreef:
Yannick schreef:
Is dit dan een goede trafo??
30 VA is écht alleen geschikt als krap bemeten trafo bij 8 Ohm. Als je nou 7 euro meer uitgeeft, heb je een trafo van 80 VA waarmee je versterker veel stabieler is en je hem volledig kan benutten.
Marp, die trafo is toch 2 x 12V @ 30VA, dan kan je de windingen toch parrallel zetten? Of is mij dit in het verleden verkeert uitgelegd?

Geplaatst: vr 28 sep 2007, 20:24
door Marp
30VA is het totaal wat de trafo kan leveren (2 x 12V x 1.25A = 30VA).

Wat ik me nu trouwens afvraag: heeft die versterker wel 2x12V nodig? Er staat me bij dat je beide uitgangen van de trafo niet zondermeer parallel kan schakelen. Iemand die dit kan bevestigen?

Geplaatst: vr 28 sep 2007, 21:21
door Marp
Als het een conventionele trafo mag zijn, heb je 12V / 100VA voor 24,57 bij Conrad. Elders ben je misschien voordeliger uit. Verder staat er voor 15,60 een printtrafo van 50VA. Ruim voldoende als je er 8 Ohm aanhangt, maar bij lagere impedanties moet je dan nogal beheerst met de volumeknop omspringen.

Ook weet ik niet of een printtrafo goed bestand is tegen redelijke belastingen, of dat hij andere nadelen kent, maar hij past wel beter binnen je budget.

Of probeer deze 2 ringkern trafo's (100VA) op marktplaats voor een leuk prijsje los te krijgen. ;)

--
Ps:
Nog iets gevonden: ringkern trafo's voor 8,-
Helaas 16V, dus je moet met een spanningsregelaar aan de slag, maar hij levert wel 5A voor een prikkie. Bovendien zit er nog een 10V aftakking op waarmee je evt. een voorversterker kan voeden.

Geplaatst: vr 28 sep 2007, 21:54
door Yannick
Hey hey hey!

Bedankt weer voor de info!

Ik heb wel dit plaatje gevonden, waar je als je goed kijkt kan zien, dat hier de twee rails van de trafo parrallel zitten. Kan iemand anders mij misschien vertellen, of het kan/werkt om bij een ringkerntrafo de 2x12 rails parrallel te zetten, zodat je dus in plaats van 2 x de helft van het vermogen hebt, 1 keer het volledige?

Geplaatst: vr 28 sep 2007, 22:47
door Yannick
Dit is een nog duidelijker plaatje waarop te zien is dat 2 rails van een ringkerntrafo parrallel worden gezet.

Nou, zondag maar is op m'n gemakkie uitzoeken hoe dat paypal nou precies werkt, en dan maar eens zo'n AMP32-PS bestellen! =D..

Heb er zin aan! =D..