Pagina 1 van 1

Gewone Trafe vs Ringkern Trafo

Geplaatst: wo 30 mei 2007, 10:02
door snooy47
Wie kan het verschil uitleggen ?

Ik heb namelijk twee versterkers thuis staan, eentje met een normale trafo en eentje met een ringkern trafo.

Maar bij de audiozaak kreeg ik te horen dat de ringkern trafo eigenlijk slechter was dan een normale ... terwijl ik vaak hoor dat de ringkern trafo juist beter is ...

Alvast bedankt voor de uitleg :)

Geplaatst: wo 30 mei 2007, 12:15
door b_force
ringkern slechter ?

Ik heb altijd geleerd dat een ringkern veel minder last heeft van "storingen".
Veel vaster is qua inductie en het magnetisch veld ook veel kleiner is.

Ik zou daarom niet weten waarom die slechter zou zijn (eerder beter), maar wellicht mis ik iets :P

Geplaatst: wo 30 mei 2007, 12:55
door Porcino
Ik verkies al snel een ringkern: Kleiner, minder storingen, wel moeilijker te maken.

Geplaatst: wo 30 mei 2007, 13:01
door audiomanics
de enige dingen die slecht zijn aan ringkerntrafo's:
- ze zijn relatief iets duurder
- je hebt maar een bout nodig om 'm vast te zetten dus ben je veel te snel klaar
- je kunt ze rollen
- en als je niet van rond houdt zijn ze oer lelijk...

Verder kan ik niets verzinnen... Daarom kies ik, als het even kan voor een ringkern.. (kijk maar op mijn www en probeer die andere dingen terug te vinden (audion en howard metname)

Kees

Geplaatst: wo 30 mei 2007, 13:20
door Huge_Cohones
audiomanics schreef:
ben je veel te snel klaar
je kunt ze rollen
als je niet van rond houdt
LOL :lol:

Geplaatst: wo 30 mei 2007, 18:57
door richard
audiomanics schreef:
Verder kan ik niets verzinnen...
Ik meen dat een bloktrafo iets beter was in het blokkeren van hoogfrequente storingen (dat kan te maken hebben met de naam).
Ook kan ik me voorstellen dat er kwalitatief goede bloktrafo's zijn en slechte ringkerntrafo's. Het lijkt me niet iets om er op voorhand de kwaliteit van de versterker aan af te meten, er zijn belangrijker zaken die iets over de kwaliteit zeggen.

Geplaatst: wo 30 mei 2007, 19:38
door audiomanics
richard schreef:
Ook kan ik me voorstellen dat er kwalitatief goede bloktrafo's zijn en slechte ringkerntrafo's.
Zonder meer waar. Niet iedere trafo is geschikt voor een bepaalde toepassing. Zo kun je een voedingtrafo niet inzetten als UGT voor een SET. Maar goed gemaakte toroidaaltjes als de "van der Veen" Amplimo en Plitrons zijn maar moeilijk te evenaren door welke bloktrafo ook..
Wat betreft die hoogfrequent gevoeligheid: kweenie... wel dat de bandbreedte van zo'n Amplimo trafo iets van 100KHz is..en dat vanaf ca 3Hz..

Kees

Geplaatst: vr 01 jun 2007, 8:51
door ecc
audiomanics schreef:
richard schreef:
Ook kan ik me voorstellen dat er kwalitatief goede bloktrafo's zijn en slechte ringkerntrafo's.
Wat betreft die hoogfrequent gevoeligheid: kweenie... wel dat de bandbreedte van zo'n Amplimo trafo iets van 100KHz is..en dat vanaf ca 3Hz..

Kees
1) je hebt het nu over een uitgangstrafo, blijkbaar, en niet over een voedingstrafo.
2) Die 3Hz is de theoretische spec, puur gebaseerd op de primaire zelfinductie. Zodra je spanning op die trafo zet (kortom, 'm dus gebruikt in een schakeling) veranderen je kernparameters en dus ook je zelfinductie. In de praktijk is 12-18 Hz realistischer.