Pagina 1 van 1
signaalgenerator UNI-T 9005C
Geplaatst: ma 06 okt 2025, 13:19
door rojabree
Heeft er iemand een signaalgenerator UNI-T 9005C (zie foto)? Eigenlijk zoek ik het schema hiervan ( bij UNI-T geven ze niet thuis wat dit betreft... wel om eventueel een nieuwe te verkopen !!!), door verkeerd gebruik doet hij het helaas niet meer. Er is rook uitgekomen ( U allen waarschijnlijk wel eens overkomen...) en er zijn enkele weerstanden van verbrand waarvan ik de waarde niet meer kan bepalen (zie foto bijlage). Als iemand een schema heeft zou mij dat natuurlijk verder helpen. Als dat niet zo is, en iemand heeft zo'n toestel, zou het mij helpen als hij die eens open deed en de waarden van die weerstanden zou kunnen aflezen. Het gaat om weerstanden 3R22, 3R23 en de weerstand ernaast (helaas niet meer leesbaar bij mij, zie foto) en weerstand 3R26.
alvast bedankt
Re: signaalgenerator UNI-T 9005C
Geplaatst: ma 06 okt 2025, 13:31
door Pjotr
Ziet er wel reparabel uit. Suf dat ze geen docu geven. Zou het hier ook proberen:
https://www.eevblog.com/forum/ Daar zitten de die-hards wat dit betreft.
Re: signaalgenerator UNI-T 9005C
Geplaatst: ma 06 okt 2025, 14:02
door 90000006
Anders het schema uit tekenen van dit stukje. Enkelzijdige print, da's goed te doen. Het lijkt er op dat het onderste deel met de drie transistoren twee keer identiek is opgebouwd (gebalanceerde output oid?). Als dat klopt, dan kan je de puzzel al oplossen.
Re: signaalgenerator UNI-T 9005C
Geplaatst: ma 06 okt 2025, 16:18
door Pjotr
Denk dat er ook wel wat transistoren gesneuveld zijn. Zou sowieso eerst eens de voedingsspanningen checken: 5V, + en - 12V of 15V. Als dat niet meer ok is... tja. Is dan een nieuwe en betere DDS vervanger niet een beter optie? Een 20 MHz dingetje kost nog geen 100 euries:
https://nl.aliexpress.com/item/10050072 ... SEALw_wcBn
of
https://nl.aliexpress.com/item/10050085 ... in_prod%3A
Re: signaalgenerator UNI-T 9005C
Geplaatst: di 07 okt 2025, 11:07
door rojabree
Ik heb al op
https://www.eevblog.com/forum/ gekeken. Daar staan foto's op maar niet duidelijk genoeg... ik kan de kleurringen niet onderscheiden. Ik heb ook al een nieuwe in huis hoor, maar de nerd in mij laat het niet toe om dat toestel niet proberen te herstellen. Ik zoek een goede ziel die zijn toestel eens wil openen en de waardes kan aflezen van de kleurringen... hoop doet leven...!
Re: signaalgenerator UNI-T 9005C
Geplaatst: wo 29 okt 2025, 19:48
door Jaja34
In dit forum staat een schema (even scrollen door het topic):
https://www.mikrocontroller.net/topic/248760
Re: signaalgenerator UNI-T 9005C
Geplaatst: zo 02 nov 2025, 9:13
door SARK
Maar ook hier zijn niet alle componenten bekend
