Pagina 1 van 1
Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 11:50
door NielsLu
Hallo,
Mogelijk kan ik voor een leuk prijsje aan een defecte Arcam AVR 600 komen. Van dit apparaat is waarschijnlijk de voeding en een deel van de eindversterking defect.
Is er hier iemand (liefst in het noorden van Nederland) die mij zou willen helpen om dit apparaat weer werkend te maken? Ik kan best een beetje solderen (geen SMD) maar weet niet precies hoe je een en ander door moet meten enz. Ik heb de elektrische schema's al gevonden.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 18:35
door ray5150
Tja, ik weet het niet hoor. heb even gekeken en het blijkt een AV receiver te zijn. zoiets is best wel een risico.
Is net een beetje als met platte TV's, om de haverklap is er een nieuwe serie, en na een paar jaar zijn cruciale onderdelen al niet meer te krijgen.
Je hebt de aanschafprijs, transportkosten, reparatie en ook nog de onderdelen. en dan heb je nog geen zekerheid dat het blijft werken.
Vaak zijn ze moeilijk om in te werken, want volgepropt met printen. alhoewel dat bij dit exemplaar nog wel redelijk meevalt.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 19:05
door NielsLu
Ik heb vandaag nog even contact gehad met een Arcam dealer bij ons in de buurt, deze adviseert mij om een dergelijke receiver serieus te repareren deze alleen maar aan te bieden bij Arcam via Audiac (importeur). Dan wordt het apparaat deugdelijk geserviced met originele onderdelen en echte vak-kennis van dit type apparaat, het gaat hier om een versterker van bijna € 5000 nieuwwaarde.
Alle andere mogelijkheden om het apparaat te (laten) repareren wordt volgens hem waarschijnlijk lap-werk. Hier ben ik ook wel een beetje bang voor.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 19:08
door markbakk
Waarom is nou van een 5000€ kostende receiver de voeding en een deel van de eindversterker kapot?????
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 19:14
door NielsLu
Ik begreep dat er met dit type apparaat best wel veel problemen zijn geweest.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 19:31
door Barry2001
Ik repareer nog wel eens wat voor mensen in de vrienden en kennissen kring, tegen kost prijs onderdelen. Dat doe ik best al wat lang, wat ik in elk geval geleerd heb is direct al een keuze te maken of het de tijd en moeite waard is, mijn hobbytijd is helaas ook beperkt.
Een rechttoe-rechtaan jaren 80 versterker krijg je altijd weer in de benen, met een te overziene hoeveelheid tijd en moeite. Een apparaat als dit wordt een stuk lastiger, als er een microcontroller ergens weigert iets aan te sturen kun je er jaren en dagen mee aan het zoeken zijn.
Wie verteld je trouwens zo nauwkeurig wat er defect is? Waarom repareert diegene het dan zelf niet?
Samenvattend, ik zou er niet aan beginnen, en er al zeker geen geld voor betalen.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 19:33
door Kappa7
NielsLu schreef:Ik heb vandaag nog even contact gehad met een Arcam dealer bij ons in de buurt, deze adviseert mij om een dergelijke receiver serieus te repareren deze alleen maar aan te bieden bij Arcam via Audiac (importeur). Dan wordt het apparaat deugdelijk geserviced met originele onderdelen en echte vak-kennis van dit type apparaat, het gaat hier om een versterker van bijna € 5000 nieuwwaarde.
Alle andere mogelijkheden om het apparaat te (laten) repareren wordt volgens hem waarschijnlijk lap-werk. Hier ben ik ook wel een beetje bang voor.
Verstandig advies.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: do 10 nov 2016, 21:11
door ray5150
Ach ja, 5000 euro, en wat proppen ze erin ? Samwha elco's. geen Rubycon, Panasonic, Sprague, BC, of Cornell Dublin ofhoedatookheet.
Nee, Samwha. da's dus zo'n beetje de goedkoopste die er te vinden is, uit China natuurlijk.
Er was een tijdje geleden ook eens hier iets met een Arcam Versterker met kapotte potmeter, zat ook goedkope standaard spul aan onderdelen in. wat dat betreft zijn ze dus min of meer hetzelfde gebouwd als ieder gemiddeld Japans of Koreaans AV receivertje dat je voor 200 euro bij de Medimarkt haalt...

Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 0:17
door beijert
En "deugdelijk'' servicen bij de importeur doen ze vervolgens ook weer met de zelfde rommel.
Lijkt me leuk als je het zelf kan, anders zou ik er niet aan beginnen.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 16:34
door Mtraxx
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 16:56
door Jan Geert
Interessant verhaal, maar suggereert hij nou dat de ARCAM engineers geen kans hebben gezien om een 3.3V voeding met een LM317 correct te ontwerpen?? Verkeerde instelweerstanden? Klinkt wel erg fantastisch, maar je komt wel gekkere dingen tegen. Of wordt ARCAM tegenwoordig in China gemaakt?

Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 16:57
door Barry2001
Haha, leuk om te lezen, 6 weken full-time bezig geweest

De auteur stoorde zich blijkbaar ook aan de goedkope prut onderdelen die gebruikt zijn. Even 97 C's op het OSD bord vervangen
En:
Correction of defective power supply over-voltage, which results in failure of the DSP Circuit Board
All models of this series, including the AVR250, AVR280, AVR300, and AVR350 suffer from an inordinately high failure rate of the DSP circuit board.
The DSP PCB requires 3.30VDC, which is supposed to be supplied by the main motherboard, via U108 – an LM317 positive regulator. The LM317 is a superbly reliable IC, and will do exactly what it's commanded to do, as long as the circuit designer installs the appropriate values of the control resistors R107 and R108.
I did the math here, and there is no way that the LM317 would ever deliver 3.30V with the original installed control resistors. So there was an inherent design fault here.
To correct the problem, I replaced the original R107 with a 1/2W 390 ohm precision metal-oxide resistor, paralleled with a 1/2W 8.25 Kohm precision metal-film resistor. This provides exactly 3.30VDC, under load.
I also replaced the original R108 with a 1/2W 220 ohm precision metal-oxide resistor, and C113 with a precision Wima 100nF polypropylene capacitor. These are the original values, but better quality.
To their credit, Arcam's Service Department was quite grateful that I shared this solution with them.
I asked them to ship me only the defective IC on the DSP PCB (which I intended to replace on the existing PCB), but they informed me that they do not warehouse individual board-level components, and so they shipped me a complete replacement DSP PCB by return post.
Without correcting the power supply circuit to the proper voltage, a frustrated owner would replace the DSP PCB time and again, without ever solving the problem; the DSP PCB is not the problem at all – it's just overheating because of excessive supply voltage!
Gewoon een dikke design fout dus, lekker als je 5k op tafel hebt gelegd voor dit ding.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 16:59
door Barry2001
Jan Geert schreef:Interessant verhaal, maar suggereert hij nou dat de ARCAM engineers geen kans hebben gezien om een 3.3V voeding met een LM317 correct te ontwerpen?? Verkeerde instelweerstanden? Klinkt wel erg fantastisch, maar je komt wel gekkere dingen tegen. Of wordt ARCAM tegenwoordig in China gemaakt?

Dat suggereert hij inderdaad dus.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 17:24
door Mtraxx
Het verbaasde mij ook hoor.. Arcam heeft anders wel naam hoog te houden maar het is de laatste jaren "to little to late!" Kijk naar de Bluray speler die erg lang duurde en onlangs ook de DAC mist te weinig features imo.
Trouwens wat hij mij lijkt te zeggen is dat het mogelijk is binnen toleratie verschillen van de gebruikt onderdelen de kans bestaat dat de LM317 een te hoge(fatale)spanning op de DSP board leverd.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 17:44
door ray5150
Wat eigenaardig, er zijn toch zat regelaars te krijgen die 3.3 Volt uitspugen. kosten zo'n beetje hetzelfde als een 317...
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 19:15
door Harrr
NielsLu ziet er van af, zo valt te lezen op een buurforum. Vast een moeilijk maar wijs besluit als je afhankelijk bent van anderen vwb herstel.
Groet,
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 19:37
door NielsLu
Klopt, ik heb inderdaad besloten om er vanaf te zien, helaas.
Ik ben voor reparatie afhankelijk van anderen, ik ken iemand die mij wel zou willen helpen met het repareren van een apparaat, maar van zo'n Arcam heeft hij afgezien; is al een keer met een dergelijk apparaat bezig geweest met een teleurstellend resultaat.
Daarnaast wordt het moeilijk om onderdelen te krijgen en zul je het apparaat naar Arcam in UK moeten sturen en hopen dan deze nog gerepareerd kan worden (met mogelijk onnodige verzendkosten).
Het risico op té hoge kosten wordt mij te groot.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 21:45
door Barry2001
Mtraxx schreef:Het verbaasde mij ook hoor.. Arcam heeft anders wel naam hoog te houden maar het is de laatste jaren "to little to late!" Kijk naar de Bluray speler die erg lang duurde en onlangs ook de DAC mist te weinig features imo.
Trouwens wat hij mij lijkt te zeggen is dat het mogelijk is binnen toleratie verschillen van de gebruikt onderdelen de kans bestaat dat de LM317 een te hoge(fatale)spanning op de DSP board leverd.
Hij zegt dat met de gebruikte weerstandwaarden om de LM317 in te stellen nooit de gewenste 3.3V gemaakt kan worden. Wat hier gebeurd is is gissen achteraf... Veel simpeler dan een LM317 wordt een circuit niet.
Als je een prototype evalueert is het allereerste dat je doet de spanningen controleren. Of het zit in het schema wel goed en proto, en in de productierun zijn er foute waarden ingekomen. Waarom een LM317 en gaan vaste uitgang? Ook dat is gissen, denk toch prijs, op de rest van de componenten is zeker een selectie op prijs gedaan. Toch heb je het hier over een apparaat dat niet echt in hoge volumes is geproduceert.
Vreemde zaken bij een apparaat uit het topsegment.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 21:58
door ray5150
Barry2001 schreef:Vreemde zaken bij een apparaat uit het dat pretendeert bij het topsegment te horen.

Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 22:36
door Jan Geert
Wel jammer, was wel een leuke uitdaging geweest. Het lijkt me allemaal redelijk modulair opgebouwd, dus met een goed SM was er wel uit te komen geweest. Qua onderdelen: het verloop daar zit hem toch in de DSP en de video processing. Als het defect in de voeding en versterker zit, zal dit in het algemeen met 'gewone' onderdelen wel te herstellen zijn.
Ik heb hier zelf ook zo een mammoet staan, een Pioneer AX10 Ais, origineel ook 5k euri en 34 kilo schoon aan de haak. De onderdelen daarin zijn wel van onberispelijke kwaliteit, en in sommige gevallen (de mosfets in de eindtrap) speciaal voor deze versterker ontworpen. Dit is dan ook zo een Japanse 'kijk mij eens' versterker, meer bedoeld als showcase dan als commercieel success. Er zat zelfs een speciaal support team achter indertijd.
In mijn CD-speler 'museum' staat nog een ARCAM delta 170 loopwerk + Black box DAC. Zeer solide en competent ontworpen en gebouwd, werkt decennia later nog onberispelijk.
Re: Defecte Arcam AVR 600
Geplaatst: vr 11 nov 2016, 23:18
door Ah!buis
De service doc is te groot om hier te zetten (ruim 1M8) maar wel uitgeplozen.
Er zitten een hele resum 3,3V stabilisators in, vaste, instelbare, schakelende en zelfs één -3,3V.
De instelling gebeurt met 240Ω+390Ω dus zit wel snor voor 3,3V.Het is de doc van 2008 versie 1.2
Dus, tenzij er in 't toestel niet zit wat er op het schema staat, is dat verhaal een broodje aap.
De versterker(s) zijn met transistors uitgevoerd en de voeding ziet er ook niet exotisch uit.
Moet best te herstellen zijn als de fout(en) zich daartoe beperkt.
Anne