Pagina 1 van 1

even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 9:44
door berkel
Ja zo begint het hier ook voor mij.. even voorstellen ik ben Erwin alias berkel 36 jaar uit het oosten van het land.
Na een periode van .. ja alweer een hele tijd begint het allemaal weer te kriebelen. Het begint ongeveer een jaar geleden.

Streaming audio, de logitech streamers worden niet meer gemaakt in de interesante uitvoeringen en tweede hands ja, dan moet je in de buidel. Alternatief dient zich echter al snel aan een raspberry met een hifi berry DAC. dan moet er een kastje komen en een voeding en... voor je het weet ben je uren aan het surfen, luisteren en prutsen. Tot ik nog niet zo heel lang geleden een nieuwe muse ontdek de vintage platen speler. Er wordt een thorens gekocht en ook deze bied genoeg uitdagingen.

Maar een platen speler speelt natuurlijk niet zonder het versterken van signalen.. de wereld van LM's blijkt inmiddels een vogel vlucht te hebben genomen. Maar dan kom ik ze tegen. Ooit als kleine jongen bij staan kijken (volgens mij op de firato maar dat weet ik niet helemaal meer zeker) een setje Hepta Menhirs. De units zijn overleden door foutief handelen van de vorige eigenaar. Revisie wordt veel te kostbaar en niet rendabel en al zoekende naar spare parts of alternatieve oplossingen kom ik op dit forum.
Ik hoop dan ook dat ik met de hier aanwezige kennis de hepta weer tot leven kan wekken zodat ze als basis kunnen dienen voor mijn hobby.

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 10:07
door Barry2001
Erwin welkom hier en succes met je projecten!

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 11:44
door ray5150
Van harte welkom geheten, Erwin.
Met de enorme kennis die er op het forum is gaat het heus wel lukken om je luidsprekers weer tot leven te wekken.

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 14:50
door Archie
Welkom berkel, dit forum is leuk en dingen maken is de bom diggi! Mooie projecten die je aangeeft. Als mede-instapper zeg ik: vraag maar alles :mrgreen:

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 15:17
door berkel
Ik heb inderdaad gemerkt dat de kennis hier enorm is. Eerst maar eens inlezen.

Inmiddels heb ik al enkele units uit de hepta's kunnen herleiden, de woofer is nog een uitdaging. Zodra ik wat meer info heb wil een topic starten.

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 15:38
door Archie
Wat is een "Hepta"?

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 15:40
door SARK

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 15:49
door Archie
Haha, hoe bleu can man be! Sorrie...

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 16:12
door ray5150
Als we het maar niet over de filters gaan hebben !

Dit bedoelde ik dus :
http://www.zelfbouwaudio.nl/forum/viewt ... =6&t=20527

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 16:38
door pappaleo
Ja, want over filters wordt al genoeg gezwamd. :mrgreen:

Welkom Erwin !

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 16:58
door ds23man

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 17:08
door Archie

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 18:36
door AatV
Met excuses aan de topicstarter, mar het gaar niet over gezwam, maar hierover :
filter.jpg
groet,
Aat

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 19:25
door ds23man
Ga je nou net zo krom typen als Archie Aart?

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 19:40
door ray5150
Het is meneer Aart...:lol:

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 19:57
door John P
Meneer Aarrt, Pappa Leo, Herr Scharft, Man DS23, Royal Ray. Het wordt hier nogal een bekakte boel. Erwin, als ik jou was zou ik nog snel even een dubbele naam verzinnen om mee te komen. Ik heet je nog wel welkom trouwens.

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 20:09
door ds23man
Het gaat hier wel op het scherp van de snede:
1berkel.jpg
1berkel.jpg (14.39 KiB) 808 keer bekeken
:lol:

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 19 sep 2015, 20:19
door AatV
ds23man schreef:
Ga je nou net zo krom typen als Archie Aart?
Inderdaad, duidelijk "below par" :hide:

groet,
Aat

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 26 sep 2015, 12:21
door Henkjan
Welkom Erwin!

ik dacht nog, hé een dorpsgenoot, maar je bent van waar de wijzen naar verluid vandaan komen :proost:

Re: even voorstellen

Geplaatst: za 26 sep 2015, 12:38
door Pjotr
Sorry Aat maar volgens mij heb je het verkeerde plaatje erbij gezocht. Lijkt mij zo beter :mrgreen:
AatV schreef:
Met excuses aan de topicstarter, mar het gaar niet over gezwam, maar hierover :
Koffiedik kijken.jpg
groet,
Aat

Welkom Erwin!