Pagina 1 van 1

Woonkamer speakers

Geplaatst: zo 06 sep 2015, 13:00
door WilcoE
Hoi,

Sinds 3 weken bezig met een beetje DIY audio :) onlangs de Meiborg Speakers gebouwd ze zijn eigenlijk nog niet af want ze moeten nog afgewerkt worden, en stond toch wel versteld wat voor grappig geluid daar uit komt. Ik heb ze gebouwd om op de werkkamer neer te zetten maar zijn toch even verhuist naar de woonkamer.

Voor in de woonkamer wil ik iets bouwen wat meer huiskamer ready is, Bijvoorbeeld de LBVZ maar.... nu ik de Meiborg gehoord heb met de FRS8 erin. Vraag ik mij af of een Cyborg Needle niet voldoende zou zijn voor onze woonkamer.

Ik heb gewoon totaal geen idee wat het verschil zou zijn tussen de Meiborg en Needle, en wat het verschil zou zijn als ik de Needle geen FRS8 driver geef maar een W3-1723 of zelfs de MarkAudio Alpair6

Iemand een goeie tip? of misschien iemand in de buurt van Medemblik die wat heeft staan om te luisteren?

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: zo 06 sep 2015, 13:05
door Walt
Kijk eens in het 'wedstrijd deel' van het forum. Mijn speakers zijn compact en klinken toch heel volwassen met een goed laag en fraai mid/hoog. Inmiddels zijn al wat mensen deze aan het nabouwen gegaan. Rumoh (forum sponsor) kan alle onderdelen leveren en voor forumleden zelfs met een kleine korting.

Groetjes Walter

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: zo 06 sep 2015, 14:05
door pappaleo
Wij van WC eend adviseren WC eend :rofl:

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: zo 06 sep 2015, 14:14
door ray5150

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: zo 06 sep 2015, 16:48
door WilcoE
haha :) weet je wat... ik regel gewoon het hout en bestel wat speakers en ga het gewoon proberen :)

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: ma 07 sep 2015, 23:08
door RobertD
Kijk eens naar de stella light van visaton...

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: di 08 sep 2015, 19:32
door WilcoE
Ik bouw eerst de Needle :) en dan ga ik daarin wel beetje klooien met verschillende drivers mocht het niet klinken.
Verwacht volgende week de eerste plaatjes ervan, in de tussentijd ga ik ook kijken voor een subwoofer

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: di 08 sep 2015, 20:23
door nxs77
Ik heb de needle gehad. Deze met de ns3 van aurasound. Klonk wel leuk... Maar denk dat het veel beter kan.

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: do 10 sep 2015, 19:48
door Archie
Hoi WilcoE,

Ga ook aan de gang met de needles, stap 2 in de logische volgorde :) Hier eerst maar eens de werkbank afbouwen om het regenseizoen voor te zijn en ik ook binnen aan de corridor kan :bakkie: stof wegzuigen binnen lijkt dan wel op plan 1 te staan!

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: ma 14 sep 2015, 16:05
door matjans
Ik heb ook ooit Needles gebouwd, dat was toen erg bevredigend, voor de eerste stapjes in doe het zelf speakers bouwen. Toen nog met een tangbandje erin (W3-iets) en de FRS8 weggegooid. Klein filtertje erover en klaar.

Kan me wel herinneren dat ik eeuwig bezig ben geweest om de vulling goed te krijgen, dat scheelt nogal hoeveel waar en hoe in de kast.

Aanrader? ja. Wil je meer/beter als je klaar bent? Waarschijnlijk wel, ja. 't zijn nu eenmaal geen beesten, maar ze klinken wel lekker (tenminste, met de tangband en een week of twee stoeien met lijn vulling).

Mochten ze aanvankelijk prut klinken, laat dan de drivertjes goed inspelen (speakers direct tegenover elkaar, conussen ongeveer tegen elkaar aan met 1 speaker de plus en min omgedraaid, dan heb je weinig last van herrie) en speel met de vulling. meer, minder, hoger, lager in de lijn. Ik had toen een flinke prop nodig direct achter de driver, anders was het niet zo.

Re: Woonkamer speakers

Geplaatst: ma 14 sep 2015, 17:54
door Archie
Das een handige tip om ze zo in te spelen! Vooralsnog ga ik ze maken met de frs8 want die heb ik nu eenmaal. De schatkist is ook vrij leeg dus het moet wel no-budget. Dat wordt het helemaal omdat ik de kasten van massiefkarton ga maken, om niet gekregen van een audiovriend. Is 4 mm dik dus misschien dubbel of hier en daar op kritieke plekken met wat hout verstevigen of veel bracing erin. Ik heb het karton nog niet maar het schijnt vreselijk sterk te zijn. Zelfs een stuk sterker dan mdf (Nou is dat niet zo moeilijk natuurlijk..) Ben eens zeer benieuwd :)