Pagina 1 van 1

SerieBalans idee met ECL805 en UGT dus geen OTL

Geplaatst: zo 23 mar 2014, 22:01
door Ah!buis
Het is nogal kalm op het ogenblik en ik had een tijdje geleden 's een wat andere seriebalans zitten uitknobbelen dus zoiets als de komkommertijdopvulversterker :lol: .
Die ECL805 is hetzelfde als de ECL85 maar ,bij de Wuestens toch, veel goedkoper :o .Omdat niemand er naar zoekt ? :?
Ik vermoed dat het een iets verbeterde uitvoering is.Zoals de PL500,ging nogal 's stuk en er kwam de (elektrisch dezelfde) PL504 in de plaats.
De versterker is gelijkstroom-gekoppeld op de onderste eindbuis na.De voeding komt binnen aan de anode van de bovenste eindbuis en de UGT.De rest betrekt z'n voeding uit die UGT.
Bij een "gewone" balansversterker staan de twee primaire wikkelingen in serie en doen ze (in klasseB) om beurten de helft van 't werk.Hier staan de twee helften parallel (voor wisselstroom),minder verlies,betere koppeling.Ook de impedanie is veel lager,hier van 650 ohm ipv Raa=2k6 .Daarmee zal er ook niet veel last zijn van capaciteiten tussen de windingen.
Dus waarom geen ringkern nettrafo , 2x115V naar 12V klopt heel aardig.
Er is een gelijkspannings-tegenkoppeling om de instelling ,midden eindbuizen op halve voeding ,wat stabiel te houden.
De fasedraaier is een soort kangoeroe met een lange nek,meer een giraffe.De wisselspanning aan z'n anode is hier veel groter dan aan de kathode.Omdat de stroom wel dezelfde is en beide eindbuizen gestuurd worden met de spanningsval over de 33k weerstanden ,krijgen beide eindbuizen wel dezelfde stuurspanning.
Omdat de µ van de triode wat klein is,een beetje meekoppelen (de 390 ohm),blijft er redelijk wat ruimte om vanuit de uitgang tegen te koppelen.
Overal staan wat spanningen (rustwaarde en uitersten) en stromen vermeld.Wat er niet bij staat is welke triode bij welke eindbuis.Beste lijkt me fasedraier met bovenste en dus de eerste met de onderste eindbuis.
Voeding, aangepaste uitvoering van die bij de 2xEL12 PP,komt nog :sure: .
Anne

Re: SerieBalans idee met EL805 en UGT dus geen OTL

Geplaatst: ma 24 mar 2014, 21:01
door Ah!buis
Da nog even de voeding.
Zoals ik al zei,ongeveer die van eerder.Heeft wel wat :sure: .Simpel en toch, redelijk stabiel, brom onderdrukking, langzaam opkomen (lijkt op gelijkrichten met een buis,geen verdere vertraging nodig), aanduiding dat er spanning op staat (LED) en een ontlaadweerstand voor de elco's :D .
De trafo van bij EOO is zwaarder dan nodig en een van bij AskJanFirst is wat lichter en goedkoper.Maar wie weet is het weer duurder om te versturen.Dus maar voor beide een schema.
Anne

Is gebleken dat de laadweerstand van 2M2 wat erg veel is (traag), 470k zou beter gaan.

Re: SerieBalans idee met EL805 en UGT dus geen OTL

Geplaatst: di 25 mar 2014, 15:25
door blokker1
Hoi, mag het ook een irf830 zijn 500V 4,5A N-Channel Power MOSFET.

En de pcl805 is toch op de gloeispanning na ook hetzelfde?
Gr Blokker

Re: SerieBalans idee met EL805 en UGT dus geen OTL

Geplaatst: di 25 mar 2014, 19:46
door Ah!buis
blokker1 schreef:
Hoi, mag het ook een irf830 zijn 500V 4,5A N-Channel Power MOSFET.

En de pcl805 is toch op de gloeispanning na ook hetzelfde?
Gr Blokker
De irfi830 is een irf830 met een geïsoleerde bevestiging.Daardoor mag maar de helft van warmte verstookt worden ,35W tov 74W.Is hier genoeg en is makkelijker met wat warmtegeleidende prut tegen het chassis te schroeven.
Is wel 2x zo duur , maar liefst 1€20 bij OmeDick :( :lol: .
De PCL805 of PCL85 is idd hetzelfde.Kun je wel niet uit een van de voorgestelde trafo's van gloeistroom voorzien.
De rus 6F5P kan ook,bijna :? .De Vfk is daar als 100Vmax opgegeven ,wat weinig, is bij de ECL's 200V.Kan in de praktijk misschien best meevallen.
Anne