Pagina 1 van 1
soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 11:25
door meanman64
Ik heb mij een kistje gemaakt met een autoradio erin welke gevoed word met een pc voeding.Daar deze niet permanent aanstaat zit ik met het probleem dat de radio posten telkens opnieuw moeten worden ingesteld.Ik dacht dit op te lossen met een permanente voeding voor het geheugen.Kan ik zomaar een externe voeding aansluiten op de memory kabel? Het zijn tenslotte 2 onafhankelijke voedingen.
Re: soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 11:34
door Barry2001
Is toch vaak de gele kabel aan de radio? Ja kan, zou niet weten waarom niet.
Re: soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 12:11
door meanman64
Meestal is dat de gele ja;dus volgens jou maakt het niet uit dat beide van verschillende bronnen hun spanning krijgen?
Re: soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 13:16
door Barry2001
Zet anders voor de zekerheid een diode ertussen in doorlaat.
Re: soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 13:42
door meanman64
Ik heb er net een 1A voeding aan gehangen en dit lijkt te min te zijn.Op hoog volume valt de radio uit en als ik alles aansluit op de pc voeding gebeurt dit niet.
Re: soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 15:50
door koifarm
Je moet de plus van beide voedingen aansluiten op de gele en rode draad met een diode in serie van elke plus draad. De kleine voeding altijd aan laten staan voor het geheugen.
Re: soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 16:40
door JvS
meanman64 schreef:Ik heb er net een 1A voeding aan gehangen en dit lijkt te min te zijn.Op hoog volume valt de radio uit en als ik alles aansluit op de pc voeding gebeurt dit niet.
Voor een autoradio zou ik 3-5 ampere aanhouden. 2 zou kunnen, maar zou ook te weinig kunnen zijn. Die versterkers kunnen bij 4Ohm ongeveer 10-15watt leveren per kanaal, dus als dat vierkanaals is, gaat het al om 4Ampere op hoog volume.
Re: soort kratradio
Geplaatst: ma 16 sep 2013, 22:29
door meanman64
koifarm schreef:Je moet de plus van beide voedingen aansluiten op de gele en rode draad met een diode in serie van elke plus draad. De kleine voeding altijd aan laten staan voor het geheugen.
Heb ik ondertussen gedaan maar dan alleen een diode op de memory voeding werkt perfect en zonder die diode bleef de ventilator van de pc voeding draaien en met die diode niet.
Re: soort kratradio
Geplaatst: di 17 sep 2013, 0:18
door meanman64
Ik had de eigenlijke radio aangesloten en ook met de zelfde externe voeding voor het geheugen en nu draait de fan van de pc voeding wel mee ook al staat deze pc voeding niet op en zelfs los van het net getrokken.Deze neemt dan wel een dikke 6 volt van de hulp voeding.
UPDATE : probleem opgelost met een dubbele schakelaar