Pagina 1 van 1
wat gebeurt er
Geplaatst: ma 03 jun 2013, 22:09
door garring
Kan iemand omschrijven wat er met het geluid gebeurt, als je in een 2weg systeem een 6ohm tweeter vervangt voor een 8ohm exemplaar
bvd, Ron
Re: wat gebeurt er
Geplaatst: ma 03 jun 2013, 22:48
door Marp
- de tweeter krijgt frequenties aangeboden die ca. 33% lager liggen.
- de balans is zoek, omdat zelden 2 verschillende luidsprekers eenzelfde afstraling, frequentieverloop en impedantiecurve hebben.
De Ohmse aanduiding van een luidspreker geeft de gelijkstroomweerstand aan en is weinig meer dan een ruwe indicator. Filters werken en worden berekend aan de hand van de impedantie, wat je mag zien als de weerstand bij wisselstroom/spanning. De waarde daarvan wisselt per frequentie en ook nog per luidsprekertype. Bovengenoemde gevolgen of het tegenovergestelde daarvan kunnen dus ook optreden als een 6 Ohm luidspreker wordt vervangen door een ander type van 6 Ohm.
Re: wat gebeurt er
Geplaatst: ma 03 jun 2013, 22:54
door garring
Mijn dank