Pagina 1 van 1
Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 8:41
door NielsLu
Even een (hopelijk eenvoudig) car-audio vraagje.. Ik heb in mijn auto een kleine 4 kanaals klasse-d versterker (I-Sotec Medialink). Nu wil ik op de achterkanalen een subwoofer aansluiten.
Nu dacht ik dat ik wel een dubbelspoels woofer kan aansluiten van 2 x 4 ohm, en dan de versterker niet bruggen. Ik wil deze versterker namelijk niet bruggen, want dan gaat deze een fixed hpf/lpf toepassen van 100hz, en dat dus ook op de voorkanalen (en dat wil ik niet).
Als ik de achterkanalen beide vanuit de HU aanstuur als subwoofer, kan ik dan zo een dubbelspoels woofer aansluiten? Ik lees her en der op internet dat een dubbelspoels woofer echt persee maar op 1 versterkerkanaal aangesloten mag worden (al dan niet gebrugd).
Ik heb ook gemerkt dat als ik op de versterker een woofer op beide + polen zet, ik ook een signaal op mijn woofer krijg, hoe kan dit? Of zou ik indirect de versterker bruggen als ik de woofer op een + pool van de ene kanaal en - op de andere kanaal zet?
Wie o wie kan mij hierin adviseren?
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 13:56
door EppeRRR
Ik kan zo niet de versterker vinden die jij bedoeld, is het [ul=
http://sound-tuning.net/en/products/i-soamp-ml.html]deze[/url]?
Maar je wilt je sub niet filteren op 100hz (hpf op voorste kanalen en lpf op achterste kanalen?), is dit niet regelbaar? En bruggen op beide plussen aansluiten klinkt in mijn oren als kortsluiten, de plus van een kanaal achter en de min van het andere kanaal achter is in mijn ogen het juise bruggen, geeft de versterker dit niet aan dmv tekst?
Een dvc en dan elk spoel zijn eigen kanaal geven lijkt me niet de beste optie, muziek kan links en recht een verschillend signaal geven (waarom anders stereo

) en weet niet of dit effect nou zo gunstig is voor de woofer.
Ik zou dan persoonlijk voor een svc gaan en de versterker gewoon bruggen, 100hz is een nette frequentie om hem op te filteren alhoewel je wel wat kick zult missen voorin de auto.
Uit mijn caraudio ervaring is 80hz het mooiste, maar had toendertijd ook een 16cm compo voorin die in dit gebied ook goed presteerde.
suc6
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 14:50
door mischa72
NielsLu schreef:Ik lees her en der op internet dat een dubbelspoels woofer echt persee maar op 1 versterkerkanaal aangesloten mag worden (al dan niet gebrugd).
Wat een kul !! Een dubbelspoels woofer op een enkele uitgang kan alleen als die uitgang in staat is om de halve impedantie van de losse spoelen aan te sturen, dus 2x4 wordt 2 ohm parallel. Wat jij van plan bent werkt prima. Ik heb zo ook jaren gedraaid met een 4 kanaals versterker.
Kort gezegd: wat jij wil gaat prima! Ik zou wel iets van een crossover gebruiken, al is het maar de subwooferuitgang van je radio.
@EppeRRR: Heb je eigenlijk wel gezocht? Als je de eerste link bij een zoekopdracht bij Google naar de genoemde versterker kiest, kom je op
deze pagina.
Groeten,
Mischa
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 17:22
door NielsLu
Wat ik dus wil is de 2 rearkanalen elk aan 1 van de dvc aansluitingen aansluiten. De versterker wordt vanuit de HU zowel links als rechts als subwoofer aangestuurd. Het lijkt me dat mijn Pioneer radio op links en rechts hetzelfde signaal heeft staan (mono).
Zo wil ik de versterker dus niet bruggen maar gewoon beide kanalen op de subwoofer aansluiten.
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 17:30
door bas focal m180
Wat jij wil kan gewoon .
Stuurt je pioneer rear alleen sub uit dan lijkt het me dat het mono is , zoniet ook geen probleem , laagweergave is bijna altijd hetzelfde voor links en rechts .
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 17:34
door NielsLu
Het is inderdaad deze versterker.
EppeRRR schreef:
Maar je wilt je sub niet filteren op 100hz (hpf op voorste kanalen en lpf op achterste kanalen?), is dit niet regelbaar?
Nee, ik wil de voorspeakers niet high-passen, dan mis ik m.i. teveel kicklaag, dat vind ik zonde. De hpf is op deze versterker niet regelbaar.
EppeRRR schreef:
En bruggen op beide plussen aansluiten klinkt in mijn oren als kortsluiten, de plus van een kanaal achter en de min van het andere kanaal achter is in mijn ogen het juise bruggen, geeft de versterker dit niet aan dmv tekst?
Ik vond het ook al vreemd dat er dan gewoon een signaal uit komt.
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 17:36
door NielsLu
bas focal m180 schreef:Wat jij wil kan gewoon .
Stuurt je pioneer rear alleen sub uit dan lijkt het me dat het mono is , zoniet ook geen probleem , laagweergave is bijna altijd hetzelfde voor links en rechts .
Ok, dank. Dan ga ik waarschijnlijk opzoek naar een 20 cm 2 x 4 ohm subwoofer. Iemand suggesties voor zo'n woofer die geschikt ik voor een kleine behuizing in de kofferbak (komt overigens in een Peugeot 307 hatchback). Ik ga waarschijnlijk een kleine stealth subwoofer maken (custos-fit achter 1 van de wielkasten).
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 18:11
door mischa72
NielsLu schreef:
Nee, ik wil de voorspeakers niet high-passen, dan mis ik m.i. teveel kicklaag, dat vind ik zonde. De hpf is op deze versterker niet regelbaar.
Als ik jou was, zou ik er een goedkope actieve crossover tussen zetten, dan heb je sub en front zeker goed gescheiden.
Gr. Mischa
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 18:38
door NielsLu
Dat kan, maar ik kan dat ook in mijn HU instellen. Maar als ik mijn achterkanalen brug, zet mijn versterker dus automatisch een fixed x-over aan, op 100hz. Dan mis ik nogal wat kickbas.
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: za 23 mar 2013, 19:08
door meanman64
mischa72 schreef:NielsLu schreef:
Nee, ik wil de voorspeakers niet high-passen, dan mis ik m.i. teveel kicklaag, dat vind ik zonde. De hpf is op deze versterker niet regelbaar.
Als ik jou was, zou ik er een goedkope actieve crossover tussen zetten, dan heb je sub en front zeker goed gescheiden.
Gr. Mischa
Dit is perfect geschikt
http://www.zelfbouwaudio.nl/forum/viewt ... 21&t=18104
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: zo 24 mar 2013, 10:02
door Bertje
De enige reden om het niet te doen is dat er versterkers zijn met op elk kanaal een aparte gain/level regelaar. Deze moet je dan wel gelijk zetten als je er een dvc sub op twee kanalan op aansluit.
Heb je voor twee kanalan slechts 1 gain regelaar dan kan het gewoon.
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: zo 24 mar 2013, 12:03
door NielsLu
Bertje schreef:De enige reden om het niet te doen is dat er versterkers zijn met op elk kanaal een aparte gain/level regelaar. Deze moet je dan wel gelijk zetten als je er een dvc sub op twee kanalan op aansluit.
Heb je voor twee kanalan slechts 1 gain regelaar dan kan het gewoon.
Ok, duidelijk. Mijn versterker heeft maar 1 gain-regelaar voor de achterspeakers. Dus dan zou het moeten kunnen.
Iemand suggesties voor een dvc 20 cm woofer met 2 x 4 ohm die geschikt is voor kleine behuizingen?
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: zo 24 mar 2013, 13:45
door EppeRRR
Re: Even een caraudio vraagje
Geplaatst: di 26 mar 2013, 23:11
door NielsLu
Ok, interessant. Nog meer suggesties?
Ik zat bijvoorbeeld ook te kijken naar de Rockford Fosgate P2D4-8 woofer te kijken, deze kan al vanaf 6,5 liter gesloten gebruikt worden. Ik ben eigenlijk opzoek naar een niet teveel stroomvretende woofer (ivm Isotec versterker, die geen enorme vermogens kan leveren).