Pagina 1 van 2
1.5-weg open baffle
Geplaatst: di 07 feb 2006, 16:14
door Geenius
Als vinger oefening voor mijn
Reference Open Baffle speaker wil ik een "kleine" versie maken met niet al te dure drivers. Mijn oog is gevallen op de
CSS FR125S ondersteund door zijn broertje de
WR125S in het laag. Ik heb inmiddels een proefje gedaan met een vlakke plaat van 60x120cm en beide drivers dichtbij elkaar geplaatst op ongeveer oor-hoogte. De WR heb ik 1ste orde afgefilterd met een spoel van 6,8mH en een Zobelnetwerkje parallel. Eerste indrukken zijn hoopgevend, verrassend wat er uit die drivers komt op zo een plankje. Hopelijk heb ik een prototype op tijd klaar voor de DDIY Audio 2006!

Geplaatst: di 07 feb 2006, 20:31
door hovingtim
Ik ben Zeer benieuwd
Geplaatst: di 07 feb 2006, 20:38
door Wijx
moeite met stilzitten?
Geplaatst: di 07 feb 2006, 22:34
door StevenW
Geplaatst: do 09 feb 2006, 10:00
door Geenius
Ja, en het is jammer dat ik ook nog moet werken, daar gaat pas een hoop tijd in zitten!

Geplaatst: do 09 feb 2006, 10:04
door Geenius
Geplaatst: do 09 feb 2006, 11:41
door Leeuwarden
Da's met afstand (visueel gezien) de leukste Jamo ooit! Dat kriebelt om ook eens iets opens te maken...
Geplaatst: do 09 feb 2006, 11:48
door SSassen
Ik denk dat we allemaal de Peerless SLS400 wel herkennen in het Jamo ontwerp, dan weet je dus gelijk waarom die dingen zo slechts leverbaar zijn
Met vriendelijke groet,
Sander Sassen
http://www.hardwareanalysis.com
Geplaatst: do 09 feb 2006, 12:01
door voodooless
SSassen schreef:Ik denk dat we allemaal de Peerless SLS400 wel herkennen in het Jamo ontwerp, dan weet je dus gelijk waarom die dingen zo slechts leverbaar zijn
Dacht ik ook meteen aan, maar dat is ie niet. Ik denk namelijk niet dat de SLS een magnesium basket zal hebben. Ik denk dat het eerder een custom variant is, want de gelijkenis is natuurlijk onmiskenbaar
Edit: kijk ook ff naar de high res foto van de zijkant, dan zie je duidelijk dat het een heel ander basket is. Ook de cone is anders, die van de peerless lijkt meer te glimmen en is meer hoorn vormig, waar de Jamo vlak en mat lijkt.
Geplaatst: do 09 feb 2006, 14:46
door Geenius
Geplaatst: do 09 feb 2006, 14:51
door voodooless
En wij maar denken dat jij moest werken
Maareh, snel en handig gedaan zo!
Geplaatst: do 09 feb 2006, 14:53
door SSassen
Ziet er profi uit Tony, paar lagen blanke jachtlak erover en 't smoelt ook nog leuk, of wellicht een wat donkerder kastanjebeits oid?
Met vriendelijke groet,
Sander Sassen
http://www.hardwareanalysis.com
Geplaatst: do 09 feb 2006, 14:58
door Geenius
deepspace schreef:En wij maar denken dat jij moest werken
Op woensdag pas ik op de kinderen.

Geplaatst: do 09 feb 2006, 14:59
door Geenius
SSassen schreef:Ziet er profi uit Tony, paar lagen blanke jachtlak erover en 't smoelt ook nog leuk, of wellicht een wat donkerder kastanjebeits oid?
Met vriendelijke groet,
Sander Sassen
http://www.hardwareanalysis.com
Ik denk gewoon een kleurloze lak, dan ogen ze in ieder geval niet zo groot.

Geplaatst: do 09 feb 2006, 16:43
door jeroen_d
Ben jij vliegtuigbouwer

Geplaatst: do 09 feb 2006, 23:36
door hovingtim
Geplaatst: do 16 feb 2006, 12:55
door Geenius
Geplaatst: do 16 feb 2006, 19:59
door Leeuwarden
Tony,
Je baffle is gebogen en de rand waarop je speakers rusten is recht. Hoe frees je dat in?
Geplaatst: do 16 feb 2006, 20:04
door SSassen
Hi Jan,
Gewoon door een vlakke plaat boven de baffle te monteren met daarin de juiste uitsparing. Deze vlakke plaat is haaks en recht tov. het front van de baffle (het rechte deel). Dan eenvoudig de uitsparing uitfrezen met een kopieerfrees. De bolling van de baffle blijft dan behouden en de freesdiepte zal varieren met de bolling, de driver ligt echter netjes recht in de uitsparing. Als je op de baffle zou uitfrezen zou de freesdiepte gelijk zijn, maar de driver niet vlak liggen. Dit is iig. een oplossing die ik mij zo voorstel terwijl ik hier een antwoord formuleer op jouw vraag.
Met vriendelijke groet,
Sander Sassen
http://www.hardwareanalysis.com
Geplaatst: do 16 feb 2006, 20:06
door Leeuwarden
Klinkt logisch. Lijkt me wel een lastig klusje...
Geplaatst: do 16 feb 2006, 21:41
door Jasper Joppe Geers
Hee Geenius!
Leuk project lijkt me!
Eén vraagje hè? Ooit gehoord van Buig MDF?.....
Mazzel!
JJ
Geplaatst: ma 20 feb 2006, 13:55
door Geenius
Ja, verschrikkelijk lelijk spul en als je het om een kleine radius buigt krijg je allemaal trapjes i.p.v. een vloeiend doorlopen geheel.
Maar even serieus, deze speaker vraagt om echt hout en niet om mdf
(bad karma).
Geplaatst: ma 20 feb 2006, 18:47
door Pjotr
Geenius schreef:
Maar even serieus, deze speaker vraagt om echt hout en niet om mdf (bad karma).
Als je een goed karma wilt kun je beter 1-2 mm vliegtuigtriplex nemen en daar 1,5cm x 1,5cm grenen latjes op lijmen of van een andere houtsoort. Daaroverheen weer een laag vliegtuigtriplex, weer een laag van die latjes en tenslotte een sluitlaag van vliegtuigtriplex.
Geplaatst: di 21 feb 2006, 9:17
door Geenius
Deze speaker is bedoeld al vingeroefening in de aanloop tot mijn Ciare/Thiel systeem. Die wil ik uiteindelijk van berkentriplex gaan maken. Dit systeempje met de CSS drivers is ook een beetje volgens het "grote stappen snel thuis" principe - ik wil hem namelijk klaar hebben voor de DDIY Audio 2006.
Geplaatst: di 21 feb 2006, 18:44
door richard
Geenius schreef:Deze speaker is bedoeld al vingeroefening in de aanloop tot mijn Ciare/Thiel systeem. Die wil ik uiteindelijk van berkentriplex gaan maken.
Triplex buigt ook veel beter dan multiplex. Zo te zien lijkt het 7 mm plaatmateriaal multiplex (of vergis ik me?), dat kan ook een reden zijn dat de platen loslaten in de krappe bogen.