Pagina 1 van 1

Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: di 05 jun 2012, 20:22
door buizesmurf
Mijn korte (1,25m) lange luidsprekerkabels zijn niet afgeschermd.Nu hoor en lees ik dat het beste is,afgeschermde te gebruiken.Nu de vraag,is het zinvol afgeschermde te gebruiken?En indien ja kan je dat zelf doen bij niet afgeschermde kabel?Ik gebruik oa Siltech FT-12.
mVGR r.

Re: Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: di 05 jun 2012, 20:49
door Marp
In mijn ogen is het afschermen van luidsprekerkabel nogal zinloos. Mogelijke stoorsignalen worden niét meer versterkt, en vallen dan ook volledig in het niet tegenover het geluidssignaal.

Bij twijfel daarover: hang maar eens een overdreven lange kabel aan een gevoelige tweeter, en probeer of met je oor tegen de tweeter in staat bent om iets anders dan je bloedsomloop waar te nemen.

Re: Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: di 05 jun 2012, 20:52
door ray5150
+1
buizesmurf schreef:
en lees ik dat het beste is,afgeschermde te gebruiken.
Waar dan ? dan kunnen we flink :rofl: :rofl: :rofl:

Re: Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: di 05 jun 2012, 23:00
door Kappa7
Luidspreker kabel afschermen is redelijk zinloos zeker als het over zo een kort stukje gaat.
Ik mag aannemen dat er geen grote stoor elementen bij jou in kamer zijn waar de speakers staan.
Er valt dan dus ook niet veel buiten te houden.

Voor een interlink is het een ander verhaal, zeker als het om de bekabeling van je platen speler gaat.
Dat zijn hele kleine signalen en moeten nog al veel versterkt worden voor dat deze de speakers bereiken.
De stoor signalen worden dan ook mee versterkt en dat kan wel eens lastig zijn.

Toch wordt er door veel audiofielen on afgeschermde kabel gebruikt als interlink.
sommige mensen vinden dat juist beter klinken.

Wel kan je nog experimenteren met het vlechten van je interlinks en ook kan je met verschillende materialen nog wel wat dingen fine tunnen maar verwacht er geen wonderen van.
Een slechte combinatie van apparatuur gaat nooit beter klinken van een andere kabel.
Hooguit iets anders.


Groetjes George

Re: Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: wo 06 jun 2012, 7:02
door buizesmurf
Ok bedankt voor de tips.Was meer uit nieuwschierigheid.Ik had ergens gelezen dat luidsprekerkabels een redelijk signaalsterkte heeft en zo "andere" bv interlinks kan "bevuilen" zeker wanneer deze kort tegen elkaar liggen.

Re: Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: wo 06 jun 2012, 9:28
door Pjotr
buizesmurf schreef:
Ok bedankt voor de tips.Was meer uit nieuwschierigheid.Ik had ergens gelezen dat luidsprekerkabels een redelijk signaalsterkte heeft en zo "andere" bv interlinks kan "bevuilen" zeker wanneer deze kort tegen elkaar liggen.
Dat op zich klopt. Dan is zo ver mogelijk uit elkaar houden een betere oplossing, dat geldt eveneens en zo niet meer, voor netsnoeren en signaal interlinks. Die beïnvloeding is hoofdzakelijk door het magnetisch veld om de kabels heen en daar doet de afscherming helemaal niets aan. Dat veld neemt wel heel snel af met de afstand, vandaar dat van elkaar af houden wel werkt.

Re: Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: wo 06 jun 2012, 18:54
door nuttyhifi
Komt bij dat als het echt zoveel zou schelen, Siltech het zelf ook wel had toegepast. Ook bij de andere merken kom je het zelden tegen.

Re: Luidsprekerkabel zelf afschermen

Geplaatst: vr 15 jun 2012, 22:49
door Duck Twacy
Zit bij klasse d versterkers de (hf) modulatie frequentie niet vaak ik het uitgangssingnaal? Meer dus een kwestie van uitstralen naar buiten dan instralen.

Overigens had Supra ook een prima afgeschermde ls kabel (ply 3.4s of zo)

http://www.tnt-audio.com/accessories/ply34s_e.html