Pagina 1 van 1

vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: za 17 mar 2012, 21:26
door minko
Hallo forumleden,

sinds afgelopen weekend heb ik een stle gebouwde ss reference monitor :wink: :D
Klinken super maar de kast is niet zo fraai.
Persoonlijk vindt ik een vloerstaande mooier dan een monitor op stands

Nu kan ik 2 dingen doen,
bestaande formaat maken allen hoger met een dubbele bodem waardoor de bestaande kast met een soort hoole poot met dezelfde afmetingen ( evt vullen met zand)

Complete vloerstaander maken met groter volume zoals in bijlage.
Kan ik dan hetzelfde filter gebruiken,
krijg ik met 2 een beter laag,
Wie kan mij helpen, adviseren

Het MDF / out kan je dat beter verstekzagen en dan lijmen of kops op elkaar ( meer kans op zichtbare naden waardoor meer schuur, plamuur werk )
Na aanmaak van kast wil ik de kast hoogglans wit gaan spuiten.

IK hoor graag jullie reacties.

MInko

Re: vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: zo 18 mar 2012, 10:47
door S3R
Hallo Minko,

Persoonlijk zou ik voor de vloerstaander gaan!

MDF kan in verstek, maar dat doet niet zomaar elke bouwmarkt voor je.

Met kops-hout sealen kom je ook heel ver. Kodrin WV 480 of Induline SW 910, zijn de meest bekende producten.
Zeker als je met dik mdf werk is het anders nagenoeg onmogelijk om het verschil in zuigende werking weg te werken.
Ben zelf bij scimitar versie 2 gekomen tot 3 lagen spuitplamuur, 3 lagen primer
en 2 lagen lak, zeker met een metallic afwerking is het kleurverschil overduidelijk.

Re: vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: zo 18 mar 2012, 11:07
door Arno
Bij een 'kopse' verbinding zal de naad altijd gaan aftekenen.
Het maakt niet uit wat voor kops mdf sealer of plamuur je gebruikt, of hoe lang je schuurt, of hoeveel lagen plamuur/lak je gebruikt.

Het probleem is namelijk niet de zuigende werking van het kopse mdf, maar de werking in de dikte van het aangrenzende paneel wat voor de problemen zorgt.
Dus zeker bij een hoogglans afwerking moet je zo'n verbinding vermijden. Verstekken zijn een goeie oplossing, maar vaak lastig om goed gezaagd te krijgen. De beste diy oplossing is overplakken met 3mm mdf.

Re: vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: ma 19 mar 2012, 9:19
door S3R
@ Arno, en ik maar denken dat het aan het zuigen lag. Mooi dat ik dit weet, ben een zaagplan voor de Aethers aan het maken.

Re: vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: ma 19 mar 2012, 20:54
door wouter
En als je 1mm MDF wilt, dat kan ook. Quartel modelbouw webshop (alleen afhalen in de winkel).

Op mijn ontwerp komt een dakje van 1mm waarbij een minimale afronding komt. Ik wilde geen facet op de bovenzijde en heb daarom gezocht naar 1mm MDF.

Re: vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: ma 19 mar 2012, 21:00
door Arno
Je moet er wel rekening mee houden dat bij een hoogglans afwerking je nog steeds aftekening gaat zien, dóór het 1mm mdf heen. Bij hpl heb je dat probleem ook. Als de deklaag te dun wordt, dan volgt hij de ondergrond makkelijker.

Re: vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: ma 19 mar 2012, 21:09
door Zweitse
Dus eigenlijk alles in verstek zagen.

Re: vloerstaande scan speak referance monitor

Geplaatst: di 20 mar 2012, 12:28
door minko
Oke heel duidelijk, Ik heb een zaagbank die onder een hoek kan zagen dus eerst maar een proefstukje maken en dan gaan we aan de slag.

Ik ga een goed stuk MDF kopen en dan starten met mijn project.