Pagina 1 van 1
12" laagweergever gezocht
Geplaatst: do 15 dec 2011, 16:51
door edje
Zoals bovenaan al vermeld ben ik opzoek naar een 12" woofer met een soepele ophanging en nogal een vrij hoge Qts 0.5 en als het kan 0.7 .
Ben er al eens naar opzoek gegaan maar dat is moeilijker dan ik dacht . Zijn zowaar niet te vinden .
Kan zijn dat ik in de verkeerde merken zoek maar wie heeft er eventueel enkele goede type's ?
Merk is van geen belang alleen moet hij goed presteren in een gesloten kast van ongeveer 104 L en als deze goed is gevuld met watten mag daar 20 % bij geteld worden.
Alles voorbeelden die gebruikt kunnen worden zijn welkom .....?
Re: 12" laagweergever gezocht
Geplaatst: do 15 dec 2011, 16:59
door Ronkel
Wat zou je willen met een Qts van 0,7? Overigens is de Peerless SLS 12" misschien een goede kandidaat?
Re: 12" laagweergever gezocht
Geplaatst: do 15 dec 2011, 23:24
door meiborg
Hoi,
Ik heb nog wel twee Visaton WHc30X voor je liggen, die voldoen prima aan je eisen denk ik? Het is low budget spul maar heeft een net frequentieverloop, qts van 0,6 en goede xmax van 9mm. Kan prima in 104 liter, zou wel iets meer lusten echter om een klein piekje in het laag te voorkomen (maar piekjes kun je wegfilteren, dalletjes niet bij filteren natuurlijk!).
Mvg Reinder
Re: 12" laagweergever gezocht
Geplaatst: di 20 dec 2011, 9:59
door Mr Tube
Scanspeak discovery 12.
geen Qts van 0,7 maar prime presterend in een gesloten behuizing.
In mijn beleving vind een Qtc van rond de 0.6 mooier dan 0.7, dat laatste is cijfermatig het meest gunstige maar als het om snelheid en impuls gedrag gaat dan is een lagere Q mooier. Ik vind dat belangrijker dan 1 a 2 dB verschil bij de 25Hz, ik ga zelf binnenkort de CSS trio12 uitproberen.
Re: 12" laagweergever gezocht
Geplaatst: vr 30 dec 2011, 19:54
door edje
Blijkbaar niet zo veel te vinden om in een gesloten kast te duwen van 104 l en vol met watten mag er zelfs 15 % bij gedaan worden .Woofer moet maar werken tot 400 hrz maar dan wel met een rendemend van om en bij de 90 db .
Als ik er nu een basreflex van maak ,is dan de keus van de woofer niet groter ?
Re: 12" laagweergever gezocht
Geplaatst: za 31 dec 2011, 16:54
door mtb
Voor een soepele ophanging en hoge Xmax kom je al gauw op een auto-woofer uit, kijk eens bij Mediamarkt op de auto-audio-afdeling of bij een gespecialiseerde auto-audio-dealer, daar vind je beesten van woofers, ook Conrad.nl levert dit soort spul voor een redelijke prijs.
Iets meer vervorming moet je wel voor lief nemen, maar dat klinkt meestal niet eens zo slecht.