Pagina 1 van 1
stroomvoorziening
Geplaatst: di 15 nov 2011, 23:24
door Paul
Hoi,
Ik gebruik een onkyo tx-nr 1009 ht receiver als pre / mediaplayer icm 2 stuks hypex pcs2.400. Dit is aangesloten via een master/slave stekkerblok van conrad.
Onkyo aanzetten en de beide hypex gaan ook netjes aan, echter;
- een dergelijk stekkerblok is vanwege de opzet één groot compromis heb ik begrepen.
- doordat de 3 versterkers tegelijk aangaan wordt dit de stop regelmatig teveel, en die springt er dan uit.
Ik zou dus een constructie met bv een hypex softstart achtig iets willen maken zodat alles netjes geleidelijk stroom krijgt en de stop er niet meer uitgaat, en de hypex bij het aanzetten van de onkyo automatisch aangaan.
Probleem is wellicht dat de onkyo geen trigger out heeft voor zone 1 (die gebruikt dient te worden)
Wat zouden mijn opties kunnen zijn? Spullen op een printplaatje solderen is geen probleem, zelf op gaatjesprint iets doen is geen optie.
Re: stroomvoorziening
Geplaatst: wo 16 nov 2011, 0:30
door ray5150
Re: stroomvoorziening
Geplaatst: zo 20 nov 2011, 10:11
door Paul
De softstart zal het probleem niet gaan worden in deze constructie als ik het zo lees. De mains / slave constructie is lastiger.
1 de mains kan nogal wat stroom trekken, 830 watt maximaal, dat zal ie in praktijk nauwelijks doen omdat er maar 2 van de 9 kanalen eindversterking gebruikt wordt. echter de inschakelstroom is blijkbaar flink gezien de stop. Het voorstel voor project 79 is gebasseerd op 250 watt maximaal.
2 project 38 werkt op een geluidssignaaltje, die heb ik sowieso niet
Kortom nr. 79 doet opzicht precies wat ie moet, alleen aanpassen naar mijn situatie is een probleempje, en daarnaast zie ik deze niet in de shop, is er dus geen printje beschikbaar, dus dreigt deze ook af te vallen
Iemand die alternatieven kent??
BTW ik zou 't geheel inbouwen in een RT audio kastje en neutrik aansluitmateriaal maken.... 't hoeft dus niet heel compact te blijven.
Re: stroomvoorziening
Geplaatst: zo 20 nov 2011, 14:11
door Ah!buis
Dat stekkerblokgeval van Conrad,heb je daar een schema van of een tekening maken
Als de twee versterkers bijv. samen ingeschakeld worden met één relais zou er mogelijk een relais bij kunnen.
Zo dat elke versterker z'n eigen relais heeft die dan niet net gelijk inklappen door er een wat te vertragen.
Anne
Re: stroomvoorziening
Geplaatst: zo 20 nov 2011, 16:05
door vigier
Als je er wat aan hebt: ik heb een paar jaar geleden een print gemaakt die met 1 seconde tussenpoos 5 stuks netspanning inschakelt.
Weet niet of ik het destijds getest hebt, maar dat zou dan aan jou zijn. Zit een voedinkje op voor IC etc, volgens mij 5 relais van 8A per stuk. Aansluitingen zijn allemaal van die kroonsteentjes.
Kwam hem toevallig vanmiddag tegen bij het opruimen van de bovenverdieping. Als je er wat aan hebt dan moet je het laten weten, prijs komen we wel aan uit.
Re: stroomvoorziening
Geplaatst: di 22 nov 2011, 0:29
door Paul
Bedankt voor 't aanbod, maar das niet direct wat ik zoek.
Ik wil de usb op de onkyo gebruiken om een relais aan te sturen wat een hypex softstart open of dichtzet, zou moeten werken

Re: stroomvoorziening
Geplaatst: di 22 nov 2011, 10:06
door Koss
Paul, die reciever heeft een trigger out, daar kan je ook een relaix op aansluiten.
Heb ik ook gedaan om mijn ucd subamp aan en uit te zetten.
als je niet dezelfde fout als mij wil maken: de softstart schakelt in als de kring verbroken wordt
EDIT:
Haha je herkent de spullen wel denk ik, ze stonden tot iets meer dan een jaar bij jou thuis

topic:
http://www.zelfbouwaudio.nl/forum/viewt ... =7&t=13956
EDIT2:
Ik lees niet goed, ik zie in je bericht dat je GEEN trigger out hebt... excuus
Maar zijn die 2 en 3 niet als zodanig in te stellen?