Pagina 1 van 2
Mijn Gainclone in aanbouw - II
Geplaatst: za 26 feb 2011, 15:44
door Corprius
Ik heb eindelijk mijn LM chips binnen, echter heb ik de LM3875TF ontvangen ipv de LM3875T. Ik begrijp dat je deze zelf nog moet isoleren van het koelprofiel. Kan ik hiervoor het beste mica plaatjes gebruiken?
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 15:52
door Djuke
Bij de TF zou dat juist niet hoeven, als hij helemaal van plastic is, hoef je geen mica te gebruiken.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 15:55
door Pjotr
Corprius schreef:Kan ik hiervoor het beste mica plaatjes gebruiken?
Als dat degene is met metalen tab: Ja. Mica werkt het beste i.c.m. koelpasta hier. Rubberen isolatieplaatjes hebben een te hoge R_th. Als je niet een geschikte kunt vinden kun je ook 2 TO220 mica's naast elkaar gebruiken, dat heb ik tenminste gedaan.
Bij de volledig "plastic" versie juist geen isolatieplaatjes gebruiken, is al geïsoleerd. Wèl koelpasta!
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 15:57
door Corprius
Het voelt anders niet als plastic, maar meer als metaal of steen-achtig.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 15:58
door Pjotr
Corprius schreef:Het voelt anders niet als plastic, maar meer als metaal of steen-achtig.
Fotootje?
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 15:58
door Corprius
Dat wordt dus mica plaatjes bestellen...
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 16:00
door Djuke
Ik dacht te hebben gezien dat de plastic versie helemaal zwart (ipv metaalkleurig) is, anders kun je hem natuurlijk even alle pootjes naar de behuizing doorpiepen.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 16:02
door Corprius
Ze zijn ook helemaal zwart, maar zeker niet van plastic.
ik heb mij camera op mijn werk liggen dus een foto gaat niet lukken, wel een link naar een exact hetzelfde uitziende chip:
http://www.tme.eu/katalog_pics/c/6/d/c6 ... 3875tf.jpg
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 16:11
door Djuke
Dat is een TF, is al geisoleerd. Voor de zekerheid doorpiepen.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 16:18
door Pjotr
Dat is idd de TF. Ook al lijkt het geen plastic, het is het wel (epoxy). Deze zijn juist bedoeld om zonder extra isolatie te monteren. Gebruik wel koelpasta!
B.t.w. het staat er als het goed is ook duidelijk op gedrukt of gelaserd: T of TF
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 16:33
door Corprius
Juist ja, dat scheelt dan weer. Koelpasta heb ik nog wel ergens liggen.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 16:52
door knuisje
Pjotr schreef:Ja. Mica werkt het beste i.c.m. koelpasta hier. Rubberen isolatieplaatjes hebben een te hoge R_th. Als je niet een geschikte kunt vinden kun je ook 2 TO220 mica's naast elkaar gebruiken, dat heb ik tenminste gedaan.
Ik heb
dit materiaal gebruikt. Heeft dezelfde
warmteweerstand als mica (0,4 K/W), is groot genoeg om er 2 op maat uit te knippen en je hebt geen koelpasta nodig.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: za 26 feb 2011, 18:12
door Mr Tube
Corprius schreef:Ze zijn ook helemaal zwart, maar zeker niet van plastic.
niet van plastic maar wel van kunsstof, zet maar gewoon een ohmmeter op de behuizing dan zul je zien dat deze isolerend is.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: zo 27 feb 2011, 12:30
door Corprius
Mr Tube schreef:Corprius schreef:Ze zijn ook helemaal zwart, maar zeker niet van plastic.
niet van plastic maar wel van kunsstof, zet maar gewoon een ohmmeter op de behuizing dan zul je zien dat deze isolerend is.
De behuizing is inderdaad isolerend. Al zou je zweren dat deze van metaal is wanneer je de behuizing tegen je tanden tikt.

Straks de weerstandjes er op solderen..
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: zo 27 feb 2011, 13:01
door Pjotr
Oh ja, nog een tip: Zet die LM3875 vast met een ringetje EN een veer ringetje zodat het bij warm worden nog enige vering heeft. Heb je geen veer ringetje kan het ook wel maar draai het dan niet te al te vast.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: zo 06 mar 2011, 18:18
door Corprius
Ik heb zojuist de chips aangesloten en de boel even doorgemeten.
Tot mijn verbazing meet ik over de speakeraansluitingen 32 volt. Kan dit kloppen? Ik heb nog geen bron aangesloten, ook de volume potmeter niet.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: zo 06 mar 2011, 19:00
door Pjotr
Als jij dat meet zal dat wel kloppen, maar dasniegoe hè
Lijkt op een ernstig soldeerfoutje. Alles zorgvuldig nalopen of er nergens sluiting zit of een losse verbinding en even los de voeding meten of daar wel plus en min ongeveer 30V uit komt.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: zo 06 mar 2011, 21:01
door Ah!buis
Aangesloten zonder potmeter
Dan hangt de ingang van de versterker nergens aan,klopt er niks meer van de gelijkstroominstelling.
Omdat zoiets ook kan gebeuren als de loper van de potmeter slecht werkt (kraakt) wordt er meestal,voor de veiligheid een weerstand van zo'n 100k tussen ingang en massa gezet.
Anne
Re: Mijn Gainclone in aanbouw
Geplaatst: zo 06 mar 2011, 22:27
door Corprius
Aha...

Niet zo handig dus... Ik kan geen soldeer foutjes ontdekken. Wanneer ik de voeding los meet meet ik 64 V van plus naar min en 32V van plus naar de aarde. Ik heb een trafo van 2x24 serieel geschakeld, dus kom dan na gelijkrichten op 64V. Dat moet goed zijn.
Dus eerst alles volledig aansluiten en dan pas meten. Had ik kunnen weten...
Even voor de duidelijkheid. Je meet toch van de plus speakeraansluiting naar de nul/min (dus de andere speakeraansluiting)?
Re: Mijn Gainclone in aanbouw - II
Geplaatst: zo 18 dec 2011, 18:17
door Corprius
Vandaag heb alles voor mijn Gainclone aangesloten en nu meet ik op het linker kanaal bij de speaker aansluiting enkele millivolts, maar bij het rechter kanaal meet ik 32 V.
Ik heb alles een aantal keer bekeken en kan nergens een soldeerfout vinden. Ik heb zelfs alles al eens los gehad en weer opnieuw gesoldeerd, met het zelfde resultaat.
Ik heb het vermoeden dat de condensator tussen de plus en de massa de boosdoener is. Als ik vanaf de plus naar de massa de weerstand meet dan krijg ik geen meet waarden of soms heel kort een hele hoge weerstand.
Wanneer ik van de min naar de massa meet loopt de weerstand terug net als bij de wel werkende chip. Ook krijg ik geen meetwaarden wanneer ik direct tussen de min en de plus van de chip meet. Bij de wel werkende chip krijg ik wel meetwaarden en loopt de weerstand eveneens terug.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw - II
Geplaatst: zo 18 dec 2011, 23:52
door RobertD
Plaats eens een foto van je versterker Cor, misschien zien we iets dat jij over het hoofd hebt gezien.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw - II
Geplaatst: ma 19 dec 2011, 12:15
door Corprius
Ik zal vanavond even een fotootje schieten van beide chips.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw - II
Geplaatst: vr 23 dec 2011, 12:16
door Corprius
Paar dagen later...
De foto's zijn te onduidelijk. Maar wanneer ik 1 chip (ongeacht welke) aansluit meet ik 29 mv over het speakerkanaal, dit lijkt mij toch een goede indicatie dat alles correct is aangesloten. Sluit ik beide chips aan dan meet de ene ook 29 mv en de andere 32 V !????
Wat mijn opvalt is dat wanneer ik de linker ingang vanaf de potmeter wissel met de rechter dan meet ik nog maar 5 mv over het speaker kanaal.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw - II
Geplaatst: vr 23 dec 2011, 12:25
door RobertD
Het lijkt er toch op dat er iets verkeerd is aangesloten.
In mijn Gainclone zitten beide chips aangesloten op een gemeenschappelijke voeding. Dat moet dus kunnen.
Met je wisselspanning of gelijkspanning? Wat voor meter heb je?
Het kan ook zijn dat er een oscillatie optreedt, dat kan ook door de bedrading komen.
Re: Mijn Gainclone in aanbouw - II
Geplaatst: vr 23 dec 2011, 12:36
door Corprius
toch een paar foto's redelijk gelukt...