Pagina 1 van 1
HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: di 20 apr 2010, 10:00
door Bertje
Hierbij mijn showcase van de DAC waarmee ik momenteel bezig ben. Deze is gebaseerd op de welbekende HK-DAC, maar om het allemaal wat leuker te maken komen er 3 Sjöström-regulators in voor de +/-12V en 5V voeding. Gelijkrichting en afvlakking print maak ik zelf en die staat nog in de planning.
Daarnaast komt er een 5V/2A voeding in voor de squeezebox classic, dmv een LM350.
http://sjostromaudio.com/joomla/index.p ... &Itemid=27
Kastje komt van Modu HiFi-2000.
Deze DAC komt achter mijn Squeezebox Classic en het geheel vervangt de Rotel cd speler.
[update 1]foto's van de vorderingen
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: di 20 apr 2010, 10:41
door hannesie
Dat ziet er serieus uit!!
Ben benieuwd naar je resultaat, heb zelf ook een betere voeding aan de dac hangen.
Ik zie dat je nog de originele Opamp er in hebt zitten, ga je daar ook nog wat mee doen??
Heb nu de uitgang bij mij gebalanceerd uit zonder opamps of buisjes, en hoef dus eigenlijk geen 12 -/+ voeding meer te hebben.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: di 20 apr 2010, 10:52
door Bertje
De HK-DAC wordt inderdaad ook nog aangepakt, ik heb al diverse sites met mods gezien. 's Kijken wat nuttig is. En SMD solderen is niet zo'n probleem voor mij.
In dezelfde behuizing komt ook een nieuwe analoge voeding van de Squeezebox.
Rob.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: di 20 apr 2010, 10:54
door Pjotr
Zijn die 3 printen en dikke trafo's alleen om het HK-Dac'je te voeden?

Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: di 20 apr 2010, 11:21
door Bertje
De bovenste 24VA trafo is voor de Squeezebox, de onderste twee zijn 5VA trafootjes voor de 2x SSR01 en SSR02. Misschien wat overkill en dat het iets duurder wordt op deze manier maakt me niet zoveel uit.
Rob.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: di 20 apr 2010, 11:24
door Pjotr
Ach, met een 20 tonner kun je ook prima een kist met appels vervoeren
En idd voor de SB heb je wat meer power nodig.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: za 15 mei 2010, 0:27
door Bertje
Even wat foto's van de voortgang toegevoegd.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: di 07 sep 2010, 19:00
door Bertje
Eindelijk weer eens tijd en zin gevonden om dit projectje af te ronden. De HK-DAC zelf laat ik eerst in orginele staat, kan ik die beoordelen op z'n geluidskwaliteit. Daarna worden er wel wat mods doorgevoerd en het "verschil" gemeten (met RMAA) en beluisterd.
Wat me opviel is dat de HiFi2000 behuizing van geanodiseerd aluminium is en dat de panelen onderling daarom geisoleerd zijn. Daarom met de dremel hier en daar de laag verwijderd en alle paneeltjes weer galvanisch aan elkaar zitten, zodat de afscherming optimaal is.
Dan de foto's:
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: wo 22 sep 2010, 20:50
door Bertje
De HK-DAC is inmiddels ook gemodificeerd. Origineel was ie al een flinke stap beter dan de DAC uit de Squeezebox waarvoor ik 'm gebruik.
Klank is nu veel ruimtelijker geworden en laag definitie is beter, veel strakker. Tevens is de dynamiek er op vooruit gegaan.
M'n RMAA meting zal ik nog wel even posten.
Rob.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: do 23 sep 2010, 0:59
door hannesie
En wat heb je nu gemodificeerd?
Opamp?
Condensatoren?
Of ?

Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: do 23 sep 2010, 9:51
door Bertje
De modificaties van de HK Dac zijn de volgende:
opamp: LME49720 op +/- 15V
Diverse elco's en condensators:
C27/C28/C30/C31 bypassed
C6/ C54 bypassed, zonder deze uitgangselco's meet ik ca. 10mV dc offset.
C21 100uF/35V Panasonic FC
C19 680uF/35V Panasonic FC
C18 220uF Panasonic FC
C11 Wima 0,47u mkp
C17 100uF Panasonic FC
R en C (lowpass filter) rond de opamp:
R8/R9/R14/R17 27k
C32/C33/C34/C35 220pF Wima (met 150pF of 180pF loopt freq. respons nog wat verder door)
Onderzijde print:
CD4053 tbv muting gebypassed.
Verder heb ik gemerkt dat de printbaantjes behoorlijk gevoelig zijn, dus mods zijn eigenlijk eenmalig te doen.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: do 23 sep 2010, 10:37
door hannesie
Ik keek even wat beter naar je aansluitingen voor de uitgang, weet je zeker dat de aansluiting goed is ?
Ik zat namelijk een keer te luisteren naar een klassieke opname en constateerde dat de violen aan de verkeerde kant op het podium zaten
Het staat dus verkeerd op de print (Silkscreen) en geeft je dus de verkeerde info.
Bleek dat de aansluiting op het boardje niet goed was, Ik heb toen maar de aansluitingen omgedraaid en nu zitten de violen op de goede plek
Verder ziet het er serieus goed uit.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: do 23 sep 2010, 10:49
door Pjotr
Weet je zeker dat de violen op de goede plaats op de CD stonden Hans? Het komt een hoogst enkele keer voor dat daar L en R verwisseld is.
Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: do 23 sep 2010, 10:51
door hannesie
Het werd ook bevestigd door Marp, er is ook op een ander draadje melding van gemaakt

Re: HK-DAC met Sjöström voeding
Geplaatst: do 23 sep 2010, 11:21
door Bertje
Klopt, l en r zaten verwisseld, later aangepast.
Verder heb ik de keuze van de elco's en condensators bepaald door de voorraad die ik heb, Oscon's en styroflexen had ik niet liggen in de goede waardes. En eigenlijk geloof ik niet zo in die "enorme verschillen" die hier en daar genoemd worden tgv van die merken/types componenten.
Al met al ben ik zeer tevreden over het resultaat, squeezebox + hkdac zit op/boven niveau van m'n Rotel RCD 971 cd speler.
Rob.