Pjotr schreef:Zonder de fan zelf te specificeren zegt levensduur weinig.
Die Nidec fans hebben een MBF van 100.000 - 150.000 uur oftewel 11 - 16 jaar bij 24/7 en dat bij max. toerental. Laat je ze langzamer draaien gaat die MTF ook flink omhoog, geldt natuurlijk ook voor Pabst e.a.
Nidec-Servo is net zo'n grote en gevestigde jongen als Pabst en NMB maar wel een stuk goedkoper en presteert beter op sommige vlakken. Er is laatste jaren veel ontwikkeling geweest en ook Sony is met hun Fluid Dynamic Bearing met sprongen vooruit gegaan. Geen appels met peren vergelijken, resultaten behaald in het verleden bieden geen garantie voor de toekomst
Pabst is prima kwaliteit maar allang niet meer zaligmakend.
Toegegeven, ik heb de recente modelletjes van alle merken niet allemaal getest. Als je eenmaal iets gevonden hebt waar je tevreden mee bent stap je ook niet zo snel naar iets anders over natuurlijk!

Ik zou eens moeten kijken welk type er in geplaatst was van Papst. Het zijn in elk geval 230V fans en ze draaien op volle toeren.
Eerlijk gezegd, in een versterker zou ik helemaal geen fan wensen, is tegenwoordig ook niet meer nodig....