Hallo allemaal,
Ik ben een buizenversterkertje aan het bouwen (eerste project ) en ik heb een probleem met de hoogspanning achter de gelijkrichtbuis (ez81)
Ik meet geen gelijkspanning op pin 3 van de gelijkrichtbuis. Ik meet een hoge spanning op de anode pinnen 3 en 7 (270 VAC ) en 6.3 VAC op pin 4 en 5. Dus alles lijkt in orde te zijn. In eerste instantie dacht ik dat de buis misschien was gesneuveld. Die heb ik getest in een oude radio, en daar werkte het rotding gewoon. Daarna heb ik de buisvoet voor de zekerheid vervangen, maar ook dat levert niets op. Heeft iemand misschien een suggestie, of doe ik iets verkeerd?
Probleem met ez81 gelijkrichtbuis
Moderator: Beheerdersteam
-
Jeroen Trompetter
- Berichten: 1
- Lid geworden op: vr 15 feb 2008, 20:45
- Locatie: Geldrop
- audiomanics
- Berichten: 4575
- Lid geworden op: za 08 apr 2006, 21:54
- Locatie: Appelscha
- Contacteer:
Re: Probleem met ez81 gelijkrichtbuis
Ik hoop dat je de AC spanning tussen 1 en 7 aangesloten hebtt???Jeroen Trompetter schreef:Hallo allemaal,
Ik meet geen gelijkspanning op pin 3 van de gelijkrichtbuis. Ik meet een hoge spanning op de anode pinnen 3 en 7 (270 VAC )
Heeft je trafo een enkele wikkeling van 270V of zijn het er twee van 135V met de middenaftakking aan aarde?
Kees
